[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

۴روش غلط پخت‌وپز که باعث افزایش وزنتان می‌شود!، روزنامه شیراز نوین

برخی اشتباهات خیلی ساده حین آشپزی می‌‌تواند تلاش‌‌هایتان را برای رسیدن به اهداف کاهش وزن به باد دهد.
اگر ورزش می‌‌کنید و سعی دارید غذاهای سالم‌‌تری بخورید و این کار را با آشپزی در خانه به جای رفتن به رستوران انجام می‌دهید، از 4اشتباه رایج حین پخت و پز مواد غذایی دور بمانید تا به طور مؤثرتری از ابتلا به افزایش وزن پیشگیری کنید.
اجتناب از اندازه‌گیری چربی‌ها: شما حین آشپزی باید بدانید چه میزان چربی مصرف می‌‌کنید. برای مثال وقتی سبزیجات را سرخ می‌‌کنید، خیلی راحت می‌‌توان مقداری روغن به آن افزود. در واقع، روغن باعث جریان داشتن بهتر گرما و طعم سبزیجات می‌شود. اگر مراقب نباشید، ممکن است سبزیجات شما به غذایی سرشار از کالری تبدیل شود. یک قاشق روغن زیتون حاوی 120کالری است. به طور تصادفی افزودن دو قاشق از آن حدود 240کالری به غذای شما می‌‌افزاید. از آن جایی که حتی کم‌‌چرب‌‌ترین سس‌های سالاد هم سرشار از چربی‌‌اند، مصرف زیاد آنها می‌‌تواند کیفیت سبزیجات خامی را که می‌‌خورید پایین بیاورند.
مصرف میان‌وعده حین پخت غذا: خوردن میان‌وعده هنگام پخت و پز، رژیم غذایی‌‌تان را به هم می‌‌زند. برای درست کردن یک غذای خوب، چشیدن مزه آن اهمیت فراوانی دارد؛ اما اگر گرسنگی به شما فشار آورد و وادارتان کرد تا چیزی بخورید، از این فرصت استفاده کنید و به‌ جای این کار آب بنوشید.
تخمین نزدن اندازه بشقاب غذایی: اگر در رژیم هستید، احتمالاً می‌‌دانید که اندازه ظرف غذا، یکی از عواملی است که بر اندازه دور کمرتان اثر می‌‌گذارد. یک ظرف برنج پخته برای شما باید اندازه یک توپ تنیس باشد. تحقیقات نشان می‌‌دهد که ما در ارزیابی اندازه ظرف خود عملکرد بسیار بسیار بدی داریم.
مصرف بیش از حد چربی‌های سالم: چربی‌هایی مانند روغن زیتون، آووکادو،‌ آجیل و... در رژیم‌های غذایی سالم به موادی اصلی تبدیل شده‌اند. این چربی‌ها سرشار از مواد مغذی‌‌اند و نسبت به محصولاتی مانند کره، گزینه‌‌های بهتری محسوب می‌‌شوند؛ اما نباید این مسئله را نادیده گرفت که همین چربی‌های سالم سرشار از کالری هستند. 
یک آووکادوی کامل حدود 322کالری دارد. از آن جایی که افزایش یا کاهش وزن به نوعی بازی جذب و دفع کالری محسوب می‌‌شود، بنابر این باید سعی کنید حد تعادل را رعایت کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی