[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس ستاد انتخابات استان فارس: نامزدهای انتخابات شوراها از بیان مطالب خلاف واقع پرهیز کنند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از نوشتن یا اظهار مطالب خلاف واقع که از مصادیق غیرمجاز در تبلیغات محسوب می‌شود خودداری کنند.
هادی پژوهش جهرمی، سه شنبه افزود: یکی از موارد تخلف در انتخابات که در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با آن مواجه بودیم نصب بنرها و پلاکاردهایی با ابعاد بیش از حد مجاز بود که طبق قانون آنها را جمع‌آوری می‌کردیم.
وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل تبلیغات انتخابات شوراها، نصب هرگونه پلاکارد با ابعاد بیشتر از 100 در 70 سانتیمتر (جز در محل ستاد تبلیغاتی) و همچنین دیوارنویسی، راه اندازی کاروان‌های تبلیغاتی و استفاده از بلندگو خارج از محل سخنرانی و یا ستاد تبلیغاتی انتخاباتی نیز از مصادیق غیرمجاز است.
پژوهش جهرمی بیان کرد: فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها از طریق صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگر که جنبه رسمی و دولتی دارد و همچنین تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنها نیز ممنوع است.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: بر اساس ماده 65 قانون انتخابات شوراها، تشکیل ستاد تبلیغات بدون اعلام کتبی محل ستاد تبلیغات و نام مسئول آن به هیئت اجرایی، از سوی نامزد انتخاباتی نیز از مصادق غیرمجاز در تبلیغات محسوب می‌شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی