[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: وضعیت عمومی گردشگران آلمانی حادثه‌دیده در فارس رضایت‌بخش است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از عیادت از گردشگران آلمانی که در حادثه واژگونی عصر دوشنبه درجاده سعادتشهر - شیراز مصدوم شدند، گفت: حال عمومی این حادثه‌دیدگان خوب و رضایت‌بخش است.
دکتر محمد هادی ایمانیه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه امکانات درمانی و بیمارستانی برای سانحه‌دیدگان دراین حادثه فراهم شده است. خدمات اورژانس در کمترین زمان ممکن به حادثه دیدگان داده شده و اکنون نیز با بهره گیری از امکانات بیمارستانی این حادثه‌دیدگان تحت مداوا و مراقبت هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز درادامه گفت: از 17 مصدوم بستری سه نفر مرخص شده و در هتل اسکان داده شده اند و برای اطمینان بیشتر، چهار گردشگر سانحه دیده نیز به بیمارستان ترومای شهید رجایی شیراز انتقال یافته‌اند و از مراقبت‌های ویژه برخوردار شده‌اند. 
ایمانیه همچنین ابراز امیدواری کرد که 10 مصدوم دیگر این حادثه از بیمارستان مرخص شوند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بررسی جزئیات خدمات‌رسانی در این حادثه، از تیم اورژانس و تیم درمانی بیمارستان شهید مطهری به دلیل حضور به موقع و ارائه خدمات کامل به توریست‌های سانحه‌دیده، قدردانی کرد.  دکتر مسلم فلاحی رئیس شبکه بهداشت و درمان مرودشت نیز اظهار داشت‌: چهار مصدوم این حادثه تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند اما حال عمومی آنان خوب است. مصدومان بستری در بیمارستان مرودشت نیز حال عمومی خوبی دارند و امیدواریم با تداوم مراقبت‌ها تعدادی از آنان مرخص شوند. حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی ساعت 17 و 27 دقیقه دوشنبه در محور سعادتشهر - شیراز رخ داد و به دنبال آن خودروهای اورژانس به محل حادثه عازم شدند. در این حادثه، 2 گردشگر زن و مرد آلمانی جان باختند.  برای پشتیبانی امدادی در این حادثه یک فروند بالگرد امداد، 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس به یاری سانحه دیدگان این حادثه شتافتند. 
یکی از سرنشینان نیز به دلیل شکستگی قفسه سینه، به کمک بالگرد اورژانس هوایی، به بیمارستان شهید رجایی شیراز انتقال یافت.  به گفته منابع بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای بروز این حادثه، علاوه بر بسیج خدمات درمانی استان، تیم روانشناسی نیز برای کمک به توریست‌های سانحه دیده در بیمارستان حضور یافته و ارائه خدمات به صورت لحظه‌ای، ادامه دارد. سرهنگ احمد احمدی فرمانده پلیس راه شمال استان فارس عصر دوشنبه گفت: تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده در اثر بارش باران علت حادثه واژگونی اتوبوس حامل گردشگران آلمانی بود.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی