[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: فارس در تزریق واکسن کرونا پیشتاز است، روزنامه شیراز نوین

سیصد و ششمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با حضور ناظر کشوری طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در نشستی که با حضور دکتر «امیرمحمد اخوان» ناظر کشوری طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» برگزار شد، اظهار کرد: طبق نمودارهای ارسالی از وزارت بهداشت، فارس همچنان در واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ پیشرو است.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از زمان تحویل تا تزریق واکسن علیه کووید ۱۹ در کشور پیشرو است و تاکنون ۴۹هزار و ۱۷۰ دوز واکسن علیه این بیماری به گروه‌های هدف در فارس تزریق شده است که از این تعداد ۴۰هزار و ۶۷ نفر دوز اول و ۹هزار و ۱۰۳ نفر دوز دوم را دریافت کرده اند.
 او با بیان اینکه واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ طبق لیست ارسالی از وزارت بهداشت تزریق شده است، ادامه داد: از ابتدای واکسیناسیون سراسری علیه کرونا تاکنون، تیم‌های سلامت در استان فارس موفق به تزریق بیش از ۴۹هزار دوز واکسن به گروه‌های هدف در زمان بندی مشخص شده اند و فارس در رتبه نخست کشور قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به برنامه ریزی اعضای این ستاد برای ایجاد زیرساخت‌های لازم، پیش از آغاز واکسیناسیون سراسری، ادامه داد: با توجه به روند مطلوب اجرای واکسیناسیون در نخستین گروه‌های هدف، هم اکنون نیز مراکزی برای تزریق واکسیناسیون عمومی پیش بینی شده است.
دکتر لطفی در این نشست در خصوص فرایند واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ مانند تشکیل کمیته‌های جانبی برنامه واکسیناسیون، طراحی پورتال جامع واکسیناسیون، نام نویسی افراد متقاضی تزریق واکسن در گروه‌های مختلف، ثبت عوارض واکسن، نام نویسی دانشجویان داوطلب همکاری در برنامه واکسیناسیون و راه اندازی سه سالن برای انجام واکسیناسیون عمومی در شیراز، توضیحاتی ارائه داد.
او در این نشست با بررسی وضعیت موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های استان، ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان را نیز مورد ارزیابی قرار داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، بر گسترش این طرح ملی و مؤثر با کمک داوطلبان جهادی، به ویژه در مقابله با موج چهارم ویروس کرونا تأکید کرد.
دکتر لطفی در ادامه این نشست، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا، آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد بررسی قرار داد.
او همچنین بر پایبندی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای پیشگیری از افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و خروج از موج چهارم تأکید کرد و گفت: تنها راه جلوگیری از روند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، مشارکت مردم است تا بتوانیم شاهد کاهش آمارهای ابتلا، بستری و جان باختن هم استانی‌ها در اثر این بحران باشیم.
ناظر کشوری طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» نیز در حاشیه این نشست گفت: برگزاری نشست‌های منظم روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مثال زدنی است و جای تقدیر دارد. دکتر «امیرمحمد اخوان» هدف از سفر به شیراز را نظارت بر انجام واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی