[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

تولید در حصار بدهی ، روزنامه شیراز نوین

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در تاریخ ۳۱ فروردین ماه، با هدف بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی به ریاست استاندار فارس تشکیل جلسه داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در این جلسه دکتر عنایت الله رحیمی بر همکاری دستگاه‌های مسئول و بانک‌ها به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی تأکید کرد.
در این جلسه مسائل مربوط به 10 بنگاه اقتصادی از جمله کولر هوایی آبان در زمینه تعیین تکلیف بدهی و لغو اجرائیه و واحد نوین آبان فن آور در زمینه تعیین تکلیف بدهی مالیاتی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس دستور استاندار فارس، تصمیمات لازم اتخاذ و با اجرایی شدن آنها این مشکلات مرتفع خواهد شد. 
همچنین مسائل مربوط به واحد آب معدنی پارس در زمینه تعیین تکلیف بدهی مالیاتی، کارخانه آرد دادلی در زمینه تأمین به موقع گندم و راه اندازی مجدد و ایجاد شرایط اشتغال 250 نفر، فرآورده‌های لبنی 55 هخامنشی مرودشت در زمینه تعیین تکلیف بدهی معوق و تأمین نقدینگی مورد نیاز و راه اندازی مجدد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دکتر رحیمی با مصوبات اتخاذ شده خواستار رفع موانع این واحدها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط شد.
در ادامه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مسائل مربوط به واحد مرغداری هدایت اله قبادی در زمینه تعیین تکلیف بدهی، تعاونی مهرورزان ارسنجان در زمینه تأمین نقدینگی و آزادسازی وثایق، واحد گوساله پرواری جعفر حیدری در زمینه استمهال بدهی بانکی و مسائل مربوط به هتل آپادانا تخت جمشید در زمینه عدم فعالیت به علت شیوع ویروس کرونا و همچنین مشکلات مربوط به دفتر خدماتی زمرد فارس در زمینه بدهی مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مشکل بدهی مالیاتی این دفتر خدماتی با دستور استاندار فارس به کلی مرتفع شد. بر اساس دستور نماینده عالی دولت در استان فارس، بانک‌ها حداکثر همراهی و همکاری را با واحدهای تولیدی خواهند داشت. لازم به ذکر است که عمده واحدهایی که در این جلسه مطرح شدند، واحدهای راکد بودند و با توجه به دستور استاندار تصمیماتی که اتخاذ شد ان‌شاءالله شاهد راه اندازی مجدد آنها و افزایش تولید و اشتغال در سال جاری خواهیم بود و روند رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی راکد در سال جاری همچنان ادامه خواهد داشت. با همین شیوه در سال گذشته بیش از 320 واحد تولیدی راکد مجدداً 
راه اندازی شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی