[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

قتلگاه تولید، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، با بیان اینکه قاچاق یکی از موانع اصلی تولید است، گفت: سازمان خصوصی ‌سازی، کارخانجات را به تعطیلی کشاند و اقتصاد کشور را به لبه پرتگاه برد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک فطرت در نشست علنی دیروز سه‌شنبه 31 فروردین 1400 مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت عروج ملکوتی دو جانباز سرافراز سردار حجازی معاون سپاه قدس و مهندس مهران اعتمادی شهردار اسبق شیراز، در تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی و مدیرعامل سازمان بورس، گفت: فکری به حال سرمایه‌های مردم در بورس کنید؛ مردم به دعوت رئیس دولت سرمایه‌های خود را در بورس آوردند. هدف مردم رونق تولید و اشتغال بود. شما از اعتماد مردم سوء استفاده کردید. اگر جبران نکنید تولید و اشتغال ضرر خواهد کرد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، در ادامه در تذکر به رئیس جمهور، از وی خواست تا در موضوع کرونا با برنامه ریزی بهتری عمل کند؛ همچنین از کادر درمان قدردانی کرده و به آنها خدا قوت گفت.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید بارندگی در فارس انتظار می‌رود دولت محترم توجه ویژه‌ای به کشاورزان این استان داشته باشد و اما سال 1400، سال«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است. رهبر فرزانه انقلاب در چند سال پی در پی موضوع تولید را اساس کار می‌دانند؛ زیرا بدون تولید، استقلال اقتصادی حاصل نخواهد شد.
وی با بیان این پرسش که موانع تولید چیست، افزود: اولین مانع قوانین پی در پی و پیچیده است؛ لذا وظیفه مجلس است قوانین را اصلاح کند. البته نه در اتاق‌های دربسته؛ بلکه با کمک تولیدکنندگان واقعی، قوانین اصلاح شود. قوانین مشکل‌دار حذف و قوانین ساده و شفاف جایگزین آنها شود؛ لذا انتظار می‌رود مجلس چند جلسه علنی را خاص این موضوع بگذارد.
پاک فطرت یادآور شد: مانع دوم سیستم اداری دولتی است. سیستم اداری ما مشکل دارد؛ گویا ما به بیش از 2میلیون کارمند حقوق می‌دهیم که برای تولیدکننده کارشکنی کنند. لذا سیستم اداری کشور باید به صورت اساسی اصلاح شود.
وی افزود: سومین مانع خود مجلس است. اصلاح ساختار مجلس باید در اولویت باشد. اگر قرار است مجلس به موقع از تولید پشتیبانی کند و موانع را برطرف نماید باید حداقل یک ماه کامل وقت بگذارد. عضو کمیسیون عمران مجلس، عنوان کرد: چهارمین مانع این است که تا زمانی که هرکس سر جای خودش نباشد، موانع تولید برطرف نخواهد شد. در واقع یکی از موانع تولید این است که افراد سر جای خودشان نیستند. تا وقتی که آشپز را به جای خیاط به کار بگیریم، وضع همین است. تا زمانی که مدیران رابطه‌ای، سیاسی و سلیقه‌ای انتخاب می‌شوند، وضع همین خواهد بود.
وی افزود: پنجمین مانع این است که تا زمانی که همه تصمیم‌های اقتصادی در تهران گرفته می‌شود و تا زمانی که مدیران شهرستان برای کوچک ترین کار باید از تهران اجازه بگیرند، وضع به همین روال خواهد بود. لذا باید به استان‌ها اجازه نفس کشیدن داد و استان‌ها را باور داشت.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: ششمین مانع قاچاق است؛ مسئله قاچاق یکی از موانع اصلی تولید است؛ یا مواد اولیه کارخانجات را از کشور خارج می‌کنند یا به راحتی اجازه نمی‌دهند که مواد اولیه کارخانجات به کشور وارد شود.
وی یادآور شد: هفتمین مانع پایین بودن هزینه جرم و اختلاس در کشور است؛ لذا باید در این مورد تجدیدنظر شود و قوانین سخت گیرانه ‌تری را تصویب کرد. مثلاً سازمان خصوصی ‌سازی این همه کارخانجات را به تعطیلی کشاند و اقتصاد کشور را به لبه پرتگاه برد، آیا با زندانی کردن یک یا چند نفر کار درست می‌شود؟ آیا نبایست با افرادی که این افراد ضعیف را به کار گرفته‌اند، برخورد شود؟ چرا باید شرکت‌های دولتی به افراد فاقد اهلیت و صلاحیت واگذار شود؟ این شرکت‌ها همان سفره مردم و معیشت آنها است که امروز کوچک شده است، قوه قضائیه باید به تمام ابعاد و جوانب این واگذاری‌ها ورود کرده و آنها را تعیین تکلیف کند.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، در پایان از قوه قضائیه که به این موضوع ورود پیدا کرده است، قدردانی کرد و افزود: چند تا از این شرکت‌ها می‌توانستند با مدیریت صحیح، اقتصاد کشور را پویا کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی