[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

کوفته‌های کوچک گوشتی با سس مخصوص، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
شکر قهوه‌ای:2 قاشق غذاخوری
نان باگت:1 فنجان
تخم‌مرغ:1 عدد
شیر پرچرب: یک چهارم فنجان 
گوشت گوساله:250 گرم 
سیر:3 حبه 
بیکینگ پودر:1 قاشق چای‌خوری 
نمک و فلفل سیاه: مقداری 
گوشت گوسفند:250 گرم 
روغن زیتون:3 قاشق غذاخوری 
رب گوجه‌فرنگی: نصف فنجان 
فلفل قرمز: مقداری 
آب گرم:3 قاشق غذاخوری 
سرکه سفید:2 قاشق غذاخوری 
جعفری خرد شده: مقداری برای تزیین

 طرز تهیه 
 مرحله اول:
به نان باگت نیاز داریم؛ نان باگت را با یک چاقو یا قیچی آشپزخانه به قطعات کوچک خرد کنید، 1 فنجان از نان باگت خردشده را نیاز داریم.
داخل یک ظرف مناسب یک عدد تخم‌مرغ درشت را بشکنید و آن را با چنگال یا یک همزن مفتولی بزنید تا حسابی کف کند، بعد یک چهارم فنجان شیرپرچرب را به آن بیافزایید و به هم زدن ادامه دهید؛ در آخر نان باگت خرد شده را به آن اضافه کرده و هم بزنید. این ظرف را کنار بگذارید تا نان‌های خردشده مایه شیر و تخم‌مرغ به خود جذب کرده و نرم شوند.
 مرحله دوم:
برای تهیه این کوفته‌های گوشتی باید از مخلوط‌کن برقی استفاده کنید، مخلوط‌کن را به برق بزنید، آن را روشن کرده و مواد را یکی یکی به کاسه مخلوط‌کن اضافه کنید:250 گرم گوشت گوساله چرخ شده را اضافه کنید، سپس 3 حبه سیر پوست‌گرفته و خردشده را، در آخر یک قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر و ادویه‌ها که شامل مقداری نمک و فلفل سیاه می‌شود.
اجازه دهید همه مواد فوق با میله همزن برقی به خوبی مخلوط شود به طوری که رنگ گوشت از قرمز به صورتی کم‌رنگ تبدیل شود.
شاید استفاده از مخلوط‌کن برقی برای تهیه کوفته های گوشتی غیرعادی به نظر برسد چون اغلب ما از روش «ورز دادن با دست» استفاده می‌کنیم!
به هر حال تکنیک نرم و یکدست کردن گوشت به وسیله همزن برقی همان چیزی است که ما می‌خواهیم و ضربات شلاقی همزن باعث می‌شود تا بافت نرم و لطیفی از مواد به دست بیاید. 
 مرحله سوم:
به سراغ ظرف حاوی نان و شیر و تخم‌مرغ بروید، با یک چنگال همه مواد را بزنید تا یکدست شود، این مایه را به مواد گوشتی داخل کاسه همزن اضافه کنید و اجازه دهید تا میله‌های همزن بگردد و همه مواد را با هم مخلوط کند. 
حالا 250 گرم گوشت گوسفندی چرخ‌کرده را اضافه کرده و اجازه دهید همه مواد باهم مخلوط شوند.
 مرحله چهارم:
حالا باید کوفته‌های گوشتی را آماده کنید؛ ابتدا سینی فر را آماده کنید. برای این منظور یک ورق فویل آلومینیومی را داخل یک سینی فر بیاندازید و گوشه‌های آن را به طرف زیر آن جمع کنید، سپس یک سینی مفتولی فر را روی آن قرار دهید، این کار برای آن است که کوفته‌های گوشتی را روی سینی مفتولی قرار دهید و حین پخت، چربی کوفته‌ها داخل فر نریزد بلکه روی فویل آلومینیومی بچکد. 
از مایه گوشتی به اندازه یک گردو بردارید و کف دستتان گرد کنید(بهتر است دستتان را در مقداری آب گرم بزنید) سپس کوفته‌های گوشتی را یکی یکی روی میله‌های فلزی بچینید تا مایه گوشتی ما تمام شود. 
 مرحله پنجم:
فری را با دمای 200 درجه سانتی‌گراد گرم کنید سپس دو عدد سینی را به آهستگی برداشته و در طبقه بالای فر قرار دهید.
کوفته‌های گوشتی باید به مدت 20 الی 25 دقیقه در فر بمانند تا کامل پخته شوند. پس از این مدت زمان فر را خاموش کنید.
 مرحله ششم:
اکنون باید سس مخصوص این خوراک را آماده نمایید؛ 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را داخل یک تابه بریزید، سپس نصف فنجان رب گوجه‌فرنگی را به آن اضافه کنید؛ حرارت را کم کنید و رب گوجه‌فرنگی را با روغن زیتون تفت بدهید، سپس مقداری نمک و فلفل قرمز به آن بپاشید.
تابه را برای چند لحظه از روی گاز بردارید تا در معرض شعله مستقیم گاز نباشد، سپس 3 قاشق غذاخوری آب گرم، 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید و 2 قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای را به آن بیافزایید. حالا تابه را مجدداً روی حرارت گاز قرار دهید و مدام هم بزنید تا شکر قهوه‌ای حل شده و مواد ریز ریز بجوشد و قوام بیاید.
پس از آن که سس قوام آمد، کوفته‌های پخته و آماده شده را داخل تابه بریزید و آن‌ها را با سس آماده شده حسابی مخلوط کنید. 
برای تزیین این کوفته‌ها، آن‌ها را داخل یک بشقاب قرار دهید، درون آن‌ها قاشقک‌های چوبی بسیار کوچک یا خلال دندان قرار دهید و با مقداری جعفری تازه و خرد شده تزیین کنید.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی