[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

کلانتری : انتخاب ورزشگاه حق قانونی ما بود، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز هفته بیست و یکم لیگ دسته اول فوتبال ایران را با یک شکست تلخ خانگی پشت سر گذاشت. این تیم شامگاه روز دوشنبه 30 فروردین‌ماه در ورزشگاه پارس میزبان مس کرمان بود و با ارائه یک بازی نه‌چندان جالب، با یک گل تن به شکست داد. این در حالی بود که فجر با پیروزی در این بازی خانگی می‌توانست به رتبه دوم صعود کرده و فاصله خود با مس را به یک امتیاز کاهش دهد. اما حالا در رتبه چهارم است و هفت امتیاز با این تیم فاصله دارد. البته فاصله فجر با منطقه سقوط، فقط و فقط یک امتیاز است و امیدواری زیادی برای صعود به لیگ برتر وجود دارد.
سرمربی فجری‌ها درخصوص این بازی گفت: از دو نکته بازی امروز خیلی ناراحت هستم اولین نکته این است که در ۲۵ دقیقه ابتدایی بازی، بازیکنان ما خواب بودند و نمی‌دانستند کجا هستند، در آسمان پرواز می‌کنند یا روی زمین هستند! و این موضوع برای ما مشکل ایجاد کرد، من به عنوان مسئول فنی تیم باید پیگیری کنم که چرا بازیکنانم این ۲۵ دقیقه ابتدایی بازی را جدی نگرفتند.
کلانتری ادامه داد: پس از گلی که دریافت کردیم بازیکنان ما بیدار شدند و فهمیدند که برابر تیم مس کرمان بازی مهمی را انجام می‌دهند.پس از اینکه بازیکنان از خواب بیدار شدند، مخصوصاً در نیمه دوم کاملاً بر بازی سوار بودیم.
سرمربی فجرشهیدسپاسی افزود: با وجود اینکه ده نفره شدیم این مسئله سبب نشد تا جلوی حملات ما گرفته شود و نکته دومی که بیشتر ناراحتم کرد موقعیت‌هایی بود که در جریان بازی از دست دادیم. پس از اینکه موقعیت‌هایی در بازی برابر شهرداری آستارا از دست دادیم همان جا تذکراتی را به بازیکنانم دادم و در جلسه آنالیز پیش از بازی با مس نیز گفتم که در بازی‌های بزرگ تک‌موقعیت‌ها استفاده شده و تیم را کمک می‌کند. همانطور هم شد و تیم مس با استفاده از آن پیروز میدان شد. 
وی اضافه کرد: فکر نمی‌کنم تیم مس کرمان با تیمی بازی کرده باشد که آن تیم با وجود ده نفره شدن این‌قدر موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کرده باشد. به همین بازیکنان سرباز و غیرسربازم افتخار می‌کنم که با تمام وجود جنگیدند. در رختکن هم به آن‌ها گفتم که به امید خدا همین تیم مس کرمانی که در حال حاضر از لحاظ امتیازی از ما پیش است پشت سر خواهیم گذاشت. ما هیچ چیزی را از دست نداده‌ایم، الآن موقع گریه کردن نیست، الآن موقعی است که از زمین بلند شویم و کار کنیم. 
کلانتری بیان داشت: شاید این شکست تلنگری برای ما باشد تا در ادامه با قدرت کار کرده و از تمام موقعیت‌های به‌دست آمده نهایت استفاده را ببریم. این تیم با تلاشی که انجام می‌دهد و حمایت‌هایی که از آن می‌شود حتماً در ادامه یقه تیم‌ها را خواهد گرفت. در این راه به هیچ عنوان پا پس نخواهیم کشید و بازیکنانم نیز این حق را ندارند که پا پس بکشند، بازی امروز بازی‌ای بوده است که سه امتیاز آن را از دست داده‌ایم که به امید خدا در بازی‌های بعدی حتماً این نتیجه را جبران کرده و جزء تیم‌هایی خواهیم بود که به لیگ برتر صعود خواهیم کرد.
سرمربی فجرشهیدسپاسی در خصوص اینکه پیش از آغاز بازی مشخص نبود مسابقه دو تیم در چه ورزشگاهی برگزار شود، گفت: جا دارد از مسئولین استانی تشکر کنم که همگی پای کار بودند. برای اولین بار بود که می‌دیدیم در استان فارس چنین اتفاقی می‌افتد که همه مسئولان پای کار بوده و مشکلات را پیگیری می‌کنند. با توجه به حمایت‌هایی که مسئولان استانی از تیم‌های شهر دارند به آینده امیدوار هستم. میزبانی حق ماست و ما باید خودمان انتخاب کنیم که در کدام ورزشگاه از رقبای خود میزبانی کنیم چرا که خواسته خلاف قانونی نداریم و انتخاب ورزشگاه میزبانی حق قانونی ماست. امیدوارم با تعاملی که بین مسئولان استانی و فدراسیون فوتبال برقرار می‌شود این اتفاق رخ دهد تا خودمان تصمیم بگیریم که در کدام زمین بازی کنیم.
کلانتری در مورد اینکه آیا کیفیت نامطلوب زمین چمن ورزشگاه پارس بر کیفیت بازی بازیکنان فجر تأثیر داشت، گفت: اگر در مورد این موضوع صحبت و آن را تأیید کنم شاید با تأیید آن بتوانم بازیکنانم را از زیر فشار دربیاورم یا اینکه بگویند با نامطلوب توصیف کردن شرایط زمین باخت امروز را توجیه می‌کند اما من می‌گویم نه تأثیری نداشت. ما این زمین را به آقای محمودزاده نشان دادیم و گفتیم که زمینی که در مورد آن بحث می‌کنیم و اعتراض داریم همین زمین است. ما نمی‌خواهیم ورزش فوتبال خدشه‌دار شود، به همین دلیل پیشنهاد دادیم تا یک ماه و نیم در زمین دیگر که بتوان بازی انجام داد به میدان برویم تا این زمین زیر کشت برود. زمین ورزشگاه پارس شیراز آبروی ما و کشور است، چرا فینال جام حذفی در این زمین برگزار نشد؟ ما می‌خواهیم کاری کنیم که این اتفاق رخ دهد.
وی در پایان گفت: جا دارد مجدداً از مسئولان استانی بابت حمایت‌هایشان تشکر کنم. خدا را شکر روند ما رو به رشد است، به امید خدا مشکل زمین ورزشگاه‌مان نیز با تعاملی که داریم برطرف می‌شود. حداقل ما امروز باید ۴ گل به تیم مس کرمان، به تیمی که در صدر جدول است در این زمین می‌زدیم، به هر حال باید بگردیم و مشکل عدم گلزنی و از دست دادن موقعیت‌ها را پیدا کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی