[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

علی آزادمنش بقای قشقایی به اندازه یک صعود شیرین است، روزنامه شیراز نوین

علی آزادمنش یکی از مهره‌های تأثیرگذار تیم فوتبال قشقایی در رقابت‌های این فصل به شمار می‌رود. 
او که اصالتاً قشقایی و اهل شهرستان نورآباد استان فارس است، سومین فصل حضورش در این تیم را سپری می‌کند و پس از هادی خادم و علی حسامی، کاپیتان سوم قشقایی به شمار می‌رود.
او در دو فصل اخیر به عنوان مدافع راست، همواره در ترکیب اصلی تیمش حضور داشته و در رقابت‌های این فصل عملکرد بهتری نسبت به سال‌های گذشته از خود به جا گذاشته است.
این بازیکن ۲۷ ساله درباره آخرین وضعیت خود و تیمش صحبت‌هایی انجام داده که در ادامه می‌خوانید :
 جایگاه خوبی نداریم، اما رو به پیشرفت هستیم
تیم ما شرایط خوبی دارد و با اینکه جایگاه خوبی در جدول نداریم، اما رو به پیشرفت هستیم. در بازی هفته گذشته مقابل هوادار، کمی با احتیاط به میدان رفتیم، چون هر چه جلوتر می رویم، بازی‌ها برای ما حساس‌تر می‌شود، ضمن این که حریف هم یک تیم بالای جدولی بود که به نظر من از نظر نوع فوتبالی که ارائه می‌دهد، بهترین تیم لیگ است. البته آن‌ها هم محتاطانه ظاهر شدند و همین باعث شد که بازی کم موقعیتی را از دو تیم شاهد باشیم که شاید کم موقعیت‌ترین بازی کل فصل بود.
 چمن پارس فقط از دور قشنگ است
زمین مسابقه اصلاً شرایط مناسبی نداشت. اگر آن روز باران نمی‌آمد، وضعیت چمن ورزشگاه پارس از این هم بدتر می‌شد. چمن کوتاه نشده بود و فقط برای کسانی که از بالا بازی را می‌دیدند، قشنگ بود. باید در زمین حاضر باشید تا بفهمید چه خبر است و ما با چه شرایطی روی این زمین بازی می‌کنیم. امیدوارم هر چه زودتر وضعیت زمین‌های شیراز بهبود پیدا کند.
 باید بیشتر پاس گل بدهم
من تفکرات و اهدافی دارم که بر اساس آن به طور مداوم تمرین می‌کنم و این باعث شده که امسال نسبت به سال‌های قبل، آمادگی بهتری داشته باشم، ضمن اینکه تیم هم به من کمک زیادی کرده، به‌خصوص مربی خوبمان آقای رشید طهماسبی که خیلی برایم زحمت کشیده. خودم هم برای اهدافی که دارم، سخت می‌جنگم. فکر می‌کنم به هدف امسال نزدیک هستم. من در فصل گذشته ۷ پاس گل داده بودم و از ابتدای فصل هدف گذاری کردم که این مقدار را حداقل دو برابر کنم. حالا تا همین جای فصل ۸ پاس گل داده‌ام که فکر می‌کنم آمار خوبی باشد و بتوانم به هدفی که ابتدای فصل ترسیم کرده بودم برسم.
 ستار زارع نقش زیادی در پیشرفت من داشت
من فوتبالم را از شهرستان نورآباد و زیر نظر آقای خداپرست شروع کردم. سپس به شیراز آمدم و چندسالی با آقای خانی در رده‌های پایه شیراز فعالیت کردم. وقتی به رده سنی امید رسیدم، شرایط خاصی برایم پیش آمد که نزدیک بود فوتبال را کنار بگذارم، اما با پیشنهاد پسر عمویم به یاسوج رفتم و عضو تیم امید شهرداری یاسوج شدم. با این تیم قهرمان امیدهای ایران شدم و سال بسیار خوبی برایم رقم خورد. من در آن زمان در پست هافبک وسط بازی می‌کردم. یک سال بعد با امیدهای برق شیراز عملکرد خوبی از خود به جا گذاشتم و با نظر آقای ستار زارع به تیم بزرگسالان پیوستم و دو فصل در لیگ دسته سوم برای این تیم بازی کردم. من از آقای ستار زارع چیزهای زیادی یاد گرفتم و بخشی از پیشرفتم را مدیون وی هستم. در سال ۹۶ هم با پیشنهاد آقای نجف پور، راهی تیم قشقایی شدم و از اواسط فصل با نظر آقای فروردین، در پست دفاع راست به کار گرفته شدم و از آن به بعد در همین پست جا افتادم. 
فکر می‌کنم با توجه به سبک بازی‌ام، بهترین پست برایم همین دفاع راست باشد.
 از پرسپولیس پیشنهاد داشتم
پیش از شروع فصل از پرسپولیس پیشنهاد رسمی داشتم. یک پیشنهاد غیررسمی هم از تراکتور داشتم، اما جدی‌ترین پیشنهاد از ماشین‌سازی آمد اما باشگاه با فروش من مخالفت کرد. البته خودم دوست داشتم به این تیم بروم و تجربه حضور در لیگ برتر را پیدا کنم، اما قسمت نبود و حتماً خیریتی در آن بوده. در نیم فصل امسال هم پیشنهادهای خوبی داشتم ولی شرایط طوری بود که نمی توانستم بروم. تیم هم در شرایط خاصی قرار دارد و با توجه به اینکه من هم ترک قشقایی هستم، هواداران انتظار بیشتری دارند و امیدوارم بتوانیم تیم را نگه داریم. اگر موفق شویم، به اندازه یک صعود شیرین و ارزشمند خواهد بود. حیف است که امتیاز استان به این راحتی از دست برود.
 جو صمیمانه، نقطه قوت قشقایی
به نظر من نقطه قوت قشقایی، همدلی و یکدست بودن تیم است. بچه‌ها واقعاً پشت هم هستند و با اینکه نتایج آنطور که می‌خواستیم نبوده، اما بچه‌ها تحت هیچ شرایطی پشت یکدیگر را خالی نکرده‌اند. جو تیم ما خیلی صمیمانه است و این نقطه برتری ما نسبت به خیلی تیم هاست، چیزی که برای تمام اعضای تیم بسیار لذت‌بخش است.
 فوتبالیست هیچ‌گاه کامل نمی‌شود
من هنوز خیلی کمبودها دارم و باید برای رسیدن به اهدافم خیلی تلاش کنم. به قول آقای اصغر اکبری(مربی سازنده فوتبال شیراز) روزی که فوتبالیست بگوید من کامل شده‌ام، به نقطه پایانش رسیده. باید بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو را الگو قرار دهیم که در بهترین سطح ممکن قرار دارد، اما هر روز تمرینات سختی انجام می‌دهد تا بهتر شود. این نشان می‌دهد که یک فوتبالیست هیچ‌گاه نمی‌تواند ادعا کند به کمال رسیده است.
 برای کسب پیروزی به بابل می‌رویم
بازی روز چهارشنبه برابر رایکا، بازی خاصی برای هر دو تیم خواهد بود. متأسفانه هفته گذشته آقای دست نشان سرمربی این تیم درگذشت که فکر می‌کنم در روحیه این تیم تأثیر منفی گذاشته است. البته آن‌ها وضعیت خوبی در جدول دارند و فقط برای کسب سه امتیاز به میدان می‌روند، اما تیم ما نیاز بیشتری به سه امتیاز دارد تا بتواند خود را از منطقه سقوط دور کند. بنابراین با تمام وجود برای کسب سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.
تیم‌های قشقایی و رایکای بابل شامگاه امروز(چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه) آخرین دیدار هفته بیست‌ویکم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور را در شهر بابل استان مازندران برگزار خواهند کرد. 
در جدول رده‌بندی، رایکا با ۲۵ امتیاز دوازدهم است و قشقایی با ۲۰ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی