[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت اعلام کرد: واگذاری مدیریت سهام عدالت از تعاونی‌ها به مردم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت اعلام کرد:
واگذاری مدیریت سهام عدالت 
از تعاونی‌ها به مردم

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت با اشاره به اینکه در جریان آزادسازی سهام عدالت، شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به لحاظ سرمایه ای و سهام داری تجدید ساختار شدند، گفت: بدین معنا که به جای تعاونی‌ها، مردم استان‌ها که مشمول سهام عدالت بودند سهام داران شرکت‌ها شدند. «حسین فهیمی» دیروز (چهارشنبه) در گفت و گو با ایرنا، به مراحل مختلف شرایط آزادسازی سهام عدالت اشاره کرد و افزود: سهام عدالت تا حدودی تحت تأثیر نوسانات بازار سرمایه در سال ۹۹ قرار گرفت؛ به همین دلیل اهمیت، ابعاد و بزرگی آن کمتر دیده شد. اما این موضوع باید مدنظر باشد که طرح آزادسازی سهام عدالت، طرح تاریخی و ملی بازار سرمایه بود که اجرا شد. فهیمی خاطرنشان کرد: معادل پنج برابر آنچه در ۵۰ سال گذشته سهام دار وارد بورس شده بود، به موجب این طرح و بعد از آزادسازی سهام عدالت، سهام دار وارد این بازار شد و این افراد قادر به بهره مندی از حقوق سهام داری خود شدند.
وی به برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت اشاره کرد و افزود: در ششمین مرحله از آزادسازی سهام عدالت به مرحله برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت رسیدیم. فهیمی خاطرنشان کرد: فرمان آزادسازی سهام عدالت توسط رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۹۹ صادر شد و ابلاغیه آن برای اجرا در اختیار مسئولان بازار سرمایه قرار گرفت.
سخنگوی آزادسازی سهام عدالت افزود: طرح آزادسازی سهام عدالت، طرح بزرگی بود و برای آنکه بتوانیم در این طرح امکان بهره برداری مردم را از حقوق خود فراهم کنیم، نیازمند سامان‌دهی جهادی بودیم. وی با بیان اینکه نخستین گام آزادسازی سهام عدالت در کمتر از یک ماه و در تاریخ ۱۰ خرداد ماه ۹۹ عملیاتی شد، گفت: در این مرحله افرادی که روش مستقیم سهام داری را انتخاب کرده بودند و تعداد آنها به حدود ۱۹میلیون نفر می‌رسید، در ۳۶ شرکت بورسی سهام دار شدند. فهیمی اظهار داشت: مرحله نخست بدین صورت بود که ثبت آنها در سامانه بورسی انجام شد و سهام داران در مرحله دوم آزادسازی سهام عدالت قادر به فروش ۳۰ درصد از سهام خود در بازار بودند. سخنگوی آزادسازی سهام عدالت به فراهم کردن امکان فروش ۱۹میلیون نفر سهام دار که روش مستقیم مدیریت را انتخاب کرده بودند، اشاره کرد و گفت: سامانه‌های بورس جهت فروش سهام به روش تجمیع سفارش راه اندازی شد که این روش برای نخستین بار در بورس به کار گرفته شد. به گفته وی، پیاده کردن این سامانه کار بزرگی بود که به مرحله عملیاتی رسید؛ بنابراین مرحله اول و دوم سهام عدالت از این طریق پیاده سازی و اجرا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی