[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

وزارت خارجه فرانسه: مذاکرات وین سازنده است، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه تصریح کرد: موانع فنی و سیاسی زیادی برای بازگشت به اجرای کامل برجام وجود دارد.
به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات ایران و 1+4 در پایتخت اتریش گفت: هدف از رایزنی‌ها در وین یافتن راه حلی دیپلماتیک است تا ایران و آمریکا بتوانند به پایبندی کامل به برجام بازگردند. موانع فنی و سیاسی برای رسیدن به این هدف وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کرد.
بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه فرانسه، وی در ادامه تصریح کرد: اما همان طور که نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک نشان داد، روند رایزنی‌ها سازنده است.
به گزارش ایسنا، نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در حالی پایان یافت که قرار است طرف‌ها پس از بازگشت به پایتخت‌های خود، بار دیگر اوایل هفته آینده در وین گرد هم جمع شوند و به رایزنی‌های خود ادامه دهند. رؤسای هیئت‌های مذاکره کننده کشورهای طرف ‌برجام روز سه شنبه به بحث و بررسی در خصوص آخرین وضعیت گفت و گوهای فنی و پیش‌نویس‌های اولیه متون و نحوه تداوم گفت و گوها پرداختند.
در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند که علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم‌ها و تعهدات هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت و گو درخصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.
سید عباس عراقچی، رئیس هیئت ایرانی نیز در این نشست ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با بازگشت به برجام و مسیری که باید طی شود، روند کنونی گفت و گوها را به رغم دشواری‌ها و چالش‌های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد. عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیئت ایرانی هر زمان که روند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی‌های غیرمنطقی برود، رایزنی‌ها را متوقف خواهد کرد.
هیئت‌ها پس از مشورت در پایتخت‌های متبوع خود، هفته آینده ضمن ازسرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت و گوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی