[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

نماینده روسیه در وین: جایگزین واقع‌بینانه‌ای برای برجام وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین


نماینده روسیه در وین احیای برجام را برای حل و فصل مسئله برنامه هسته ای ایران، گریزناپذیر تلقی کرد.
به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره مواضع مخالف در برابر احیای توافق هسته ای نوشت: «برخی با احیای برجام (توافق هسته ای) مخالف اند. اما آیا یک جایگزین واقع بینانه وجود دارد؟ نه. سیاست فشار حداکثری کاملاً شکست خورد و فقط منجر به تسریع برنامه هسته ای ایران تا حدی فراتر از شاخص‌های سال ۲۰۱۵ شد. این واقعیت دارد. آیا کسی می‌خواهد که این جریان ادامه پیدا کند؟» 
اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که در دو هفته اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران- واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای در وین جریان داشته است. 
مشارکت کنندگان در این مذاکرات، کیفیت روند آن را به طور کلی سازنده و جامع تلقی کرده اند اما معتقدند با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شده، هنوز فعالیت مشترک بیشتری از سوی اعضای کمیسیون مشترک و آمریکا برای تحقق احیای توافق لازم است. 
با وجود حضور آمریکا در وین در مدت مذاکرتت کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات مستقیم و غیرمستقیمی تاکنون میان ایران و آمریکا انجام نشده است. 
کارگروه‌های کمیسیون مشترک برجام در حال بررسی راهکارهای موجود برای لغو تحریم‌های آمریکا و بازگردانی اقدامات جبرانی ایران به حالت قبل در راستای بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای و احیای آن هستند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی