[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۴
  • دوره جدید

کلاهبرداری در قالب صندوق وام خانگی، روزنامه شیراز نوین

جانشین انتظامی استان، گفت: با تلاش مأموران انتظامی، کلاهبرداری که با تشکیل صندوق وام خانگی در شهرستان «خرامه» از اعضای صندوق مبلغ 10میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. 
سردار «یوسف ملک زاده» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی دریافت چند فقره شکواییه مبنی بر کلاهبرداری از سوی یک زن در قالب راه اندازی صندوق خانگی در شهرستان «خرامه»، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی دریافتند که افراد بیشتری نیز عضو صندوق مذکور هستند و به دلیل عدم اطلاع از کلاهبرداری، تاکنون برای طرح شکایت به هیچ مرجع انتظامی یا قضائی مراجعه نکرده اند.
جانشین انتظامی استان فارس بیان کرد: با تلاش مأموران انتظامی، متهم با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافل گیرانه دستگیر و تحویل مقام قضائی شد.
سردار ملک زاده خاطرنشان کرد: متهم در سال 98 اقدام به راه اندازی صندوقی در شهر «خرامه» در قالب اعطای وام خانگی کرده و متقاضیان بدون هیچ گونه شناختی از صاحب صندوق، مبالغی بین 100 تا 150میلیون ریال به حساب وی واریز کرده و در نوبت وام قرار می‌گرفته اند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: این زن کلاهبردار با به کارگیری شگردهای متقلبانه از جمله به این نحو که اعضا یکدیگر را ندیده بودند و نوبت وام به صورت غیرحضوری به آنها اعلام می‌شده است، در ابتدای راه اندازی صندوق برای جلب اعتماد، به چند نفر وام اعطا کرده، ولی به مرور مبالغ جمع آوری شده را در محل دیگری سرمایه گذاری می‌کرده است.
جانشین انتظامی استان فارس با بیان اینکه در تحقیقات اولیه و شناسایی شاکیان، مشخص شد که این زن تاکنون از 600 نفر، حدود 10میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، خاطرنشان کرد: مردم به هیچ عنوان در این صندوق‌های بدون مجوز به بهانه دریافت وام شرکت نکنند و به سادگی وعده‌های دروغین این افراد را نپذیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی