[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

مرغ دلال یک پا دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس مشکل کمبود مرغ در روزهای اخیر را، مقاومت واسطه‌ها و دلالان در برابر رعایت نرخ مصوب دانست و گفت: با تدابیر انجام شده، شامگاه سه‌شنبه مرغ مورد نیاز استان کشتار و دیروز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه جاری حدود ۳۵۰ تن گوشت مرغ روانه بازار شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، صمد رنجبری افزود: کمبود گوشت مرغ در بازار استان طی چند روز اخیر به دلیل اعمال نرخ مصوب و جلوگیری از تخلف احتمالی برخی دلالان و واسطه‌ها بوده است.
وی ادامه داد: طی ۲ تا ۳ روز گذشته عرضه گوشت مرغ در بازار استان فارس کاهش پیدا کرد اما از شامگاه سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ عرضه گوشت مرغ در سطح کشتارگاه‌های استان به حالت عادی بازگشته است و شهروندان از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه می‌توانند بهبود وضعیت را شاهد باشند.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس در تشریح شرایط روزهای اخیر بازار مرغ این استان، گفت: اعمال دقیق و با نظارت نرخ مصوب در روزهای گذشته باعث شد عوامل، واسطه‌ها و دلالان بازار مرغ استان از عرضه گوشت مرغ خودداری کنند.
وی اضافه کرد: پیگیری و برخوردهایی که از ابتدای هفته جاری تاکنون با این گروه صورت گرفته، منجر به این شد که مقاومت‌ها شکسته شود و شرایط بهبود پیدا کند.
رنجبری قیمت مصوب عرضه گوشت مرغ گرم را در سطح بازار ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کنندگان عنوان کرد و گفت: قیمت گوشت مرغ در ماه‌های گذشته ۲۰هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده بود که در روزهای اخیر به دلیل منطقی شدن این قیمت به نرخ ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. او قیمت مصوب کنونی را منطقی و قابل قبول دانست و افزود: تمامی واحدهای صنفی عرضه کننده گوشت مرغ در سطح استان فارس موظف به رعایت نرخ مصوب هستند و در غیر این صورت برخورد جدی با متخلفان صورت می‌گیرد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه گفت: میانگین مصرف گوشت مرغ در سطح فارس روزانه حدود ۳۵۰ تن گوشت گرم است که از تولید مرغداری‌های داخل استان تأمین می‌شود؛ اما در روزهای نخست هفته جاری به دلیل اعمال نرخ مصوب و مقاومت برخی واسطه‌ها و دلالان این میزان به حدود یک چهارم کشتار روزانه و حدود ۱۰۰ تن کاهش پیدا کرده بود که همین موضوع موجب بروز مشکلاتی در سطح بازار شد. وی اعلام کرد: با تدابیر انجام شده، کشتار مرغ دیشب در سطح کشتارگاه‌های استان حدود ۳۵۰ تن بود که این میزان گوشت امروز پنجشنبه وارد بازار می‌شود و شرایط به حالت عادی باز خواهد گشت. رنجبری در ادامه قیمت مصوب مرغ منجمد را در سطح بازار استان فارس ۱۸هزار و ۹۰۰ تومان عنوان کرد.
وی اعلام کرد: متوسط مصرف روزانه گوشت مرغ در سطح استان فارس حدود ۳۵۰ تن است که این میزان مرغ از تولیدکنندگان داخل استان تأمین می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی