[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اعلام وضعیت فوق حاد ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز یکم اردیبهشت، نسبت به جان باختن ۳۶ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، ابراز تأسف کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، گفت: با جان باختن ۳۶ هم استانی طی روز سه شنبه تا چهارشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا دیروز، یکم اردیبهشت، به سه‌هزار و ۷۷۰ نفر افزایش یافت.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۹۲هزار و ۷۹۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۲۶هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۸۸هزار و ۸۷۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۲هزار و ۱۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۳۸هزار و ۹۰۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز دوهزار و ۵۴۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۰۷هزار و ۵۲۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. دکتر همتی با اعلام اینکه هم اکنون یازده شهرستان فارس در وضعیت فوق حاد، ۱۸ شهرستان در وضعیت قرمز و ۷ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند، هشدار داد: هیچ نقطه کم خطر و بی خطری در استان وجود ندارد. او با بیان اینکه مجموعه سلامت برای مقابله با این بحران نیازمند همکاری یکایک مردم است، از مردم خواست تا همچنان با رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، حافظ سلامت خود و اطرافیانشان باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی