[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

روزه و کرونا؛ دو چالش پیش روی ذخایر خونی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتقال خون فارس گفت: حاکمیت دو شرایط کرونایی و روزه داری موجب بروز چالش جدی در ذخایر گروه‌های خونی شده و اکنون با کمبود همه گروه‌های خونی در استان مواجه هستیم. مسعود ترابی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: امسال در ماه رمضان با دو چالش همزمان مواجه شده‌ایم؛ یکی شرایط کرونایی که محدودیت‌های ناشی از آن موجب کاهش مراجعه اهداکنندگان و کمبود ذخایر خونی شده و علاوه بر آن شرایط روزه‌داری هم مزید بر علت شده و کمبود گروه‌های خونی در استان را دوچندان کرده است. او با بیان اینکه اکنون نیازمند تمام گروه‌های خونی هستیم، از همشهریان خواست تا با هر گروه خونی برای این امر خداپسندانه اقدام کنند. مدیرکل انتقال خون فارس از افزایش ساعت انجام خون‌گیری در ماه رمضان در پایگاه مرکزی ایستگاه قوامی تا ساعت ١٠ شب خبر داد و گفت: این پایگاه روزانه از ساعت ٨ صبح تا ١٠ شب پذیرای اهداکنندگان است.
ترابی تصریح کرد: برای اینکه اهداکنندگان خون دغدغه‌ای از نظر اعمال قانون در ساعت منع تردد نداشنه باشند، با مقامات ذی ربط و پلیس راهور هماهنگی‌های لازم انجام شده و پس از مراجعه افراد، مشخصات خودرو زمان پذیرش ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود و جریمه اعمالی توسط پلیس راهور حذف می‌شود.
به گفته او، پایگاه درگیر انتقال خون فارس در فلکه نمازی جنب بیمارستان امام رضا(ع) نیز همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۹ یکسره پذیرای اهداکنندگان است. 
مدیرکل انتقال خون فارس خاطرنشان کرد: در پنج شهرستان فسا، جهرم، آباده، لارستان و داراب نیز پایگاه ثابت انتقال خون ما علاوه بر شیفت صبح در ساعات پس از افطار نیز پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی