[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

تبدیل روستای قدیمی به جاذبه گردشگری پربازدید، روزنامه شیراز نوین

روستای اِریاد تا همین چند سال پیش یک روستای کوچک با خانه‌های محقّر و معماری سنّتی فرسوده بود که هیچ کس تمایلی به دیدن آن نداشت، اما در طول چند سال اخیر یک تغییر قابل توجه در این روستا رخ داده تا جایی که آن را به یک نقطه گردشگری پربازدید در جزیره رؤیاها تبدیل کرده است.
 روستای کوچک اِریاد در جزیره جِربه تونس قرار دارد. از این جزیره امروز به نام «جزیره  رؤیاها» یاد می‌شود.
 اریاد یکی از روستاهای جربه است و به تازگی شرکت‌ها و هتل‌های بزرگی در آن دایر شده است، تا همین چند سال پیش یک روستای کوچک با خانه‌های محقّر و معماری سنّتی فرسوده بود که هیچ کس تمایلی به دیدن آن نداشت، اما در طول چند سال اخیر یک تغییر قابل توجه در این روستا رخ داده تا جایی که آن را به یک نقطه گردشگری پربازدید در جزیره رؤیاها تبدیل کرده است.
 یک هنرمند همه چیز را تغییر داد. مهدی بن الشیخ یک نمایشگاه هنری در پاریس داشت. او نزدیک به یک دهه است که به نقاشی در خیابان‌ها و هنرهای خیابانی مشغول است. در سال ۲۰۱۳ بیش از صد هنرمند از او دعوت کردند تا یک ساختمان قدیمی ۱۰ طبقه را به یک اثر هنری تبدیل کند. این ساختمان قرار بود تخریب شود، اما پس از هنرنمایی مهدی بن الشیخ به بزرگترین نمایشگاه هنرهای خیابانی در اروپا تبدیل شد.
این هنرمند چنین طرحی را در تونس هم انجام داده است. او در ابتدا از وزارت گردشگری و شهرداری (جِربة)  مجوز گرفت، البته این طرح با مشکلاتی همراه بود، زیرا مردم فکر می‌کردند که نقاشی روی دیوار نوعی آسیب زدن به سازه‌های حتی قدیمی می‌باشد، اما در نهایت بخت با مهدی یار بود و او توانست پروژه جزیره رؤیاها را در این منطقه از تونس به اجرا دربیاورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی