[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۶
  • دوره جدید

دمنوشی که قند خونتان را در ماه رمضان تنظیم می‌کند، روزنامه شیراز نوین

انیسون یا بادیان رومی‌یکی از بهترین گیاهانی است که به درمان بسیاری از مشکلات معده کمک می‌کند؛ به گونه‌ای که مطالعات اخیر نشان داده است که نوشیدنی آن یکی از بهترین درمان‌ها برای مشکلات گوارشی است.
به گزارش همگردی، پزشکان نوشیدن انیسون را بعد از افطار در ماه رمضان توصیه می‌کنند، زیرا به تسریع هضم غذا کمک کرده و از زخم معده جلوگیری می‌کند.
مطالعات اخیر نشان داده است که دانه‌های بادیان رومی ‌و ترکیبات آن دارای خواص ضد میکروبی قدرتمندی هستند که از عفونت جلوگیری کرده و از رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند.
یک مطالعه تأیید کرد که دانه‌های بادیان رومی ‌و روغن اساسی آن به ویژه در برابر برخی از گونه‌های قارچ، از جمله مخمرها و درماتوفیت‌ها، نوعی قارچ که می‌تواند باعث بیماری‌های جدی پوستی شود، مؤثر هستند.
برخی تحقیقات نشان می‌دهد که آنتول موجود در این دانه‌ها ممکن است سطح قند خون را به ویژه در زمان افطاری در ماه مبارک رمضان کنترل کند.
در یک مطالعه 45 روزه بر روی موش‌های دیابتی، آنتول با تغییر در سطح چندین آنزیم اصلی به کاهش قند خون کمک و عملکرد سلول‌های لوزالمعده را که انسولین تولید می‌کنند، تقویت کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی