[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

استقبال روسیه از روند مذاکرات احیای برجام در وین، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری موضع دولت روسیه را درباره روند مذاکرات احیای برجام، بیان کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، روز پنجشنبه درباره مذاکرات احیای توافق هسته‌ای (برجام) در وین گفت: در کل از پیشرفت احیای برجام در چهارچوب رایزنی‌ها میان شرکای فعلی توافق و نمایندگان آمریکا راضی هستیم. 
زاخارووا تأکید کرد که درباره تجدید نظر در برجام در مذاکرات وین گفت و گویی انجام نمی‌شود و این تصدیق می‌کند که توافق هسته ای نمی‌تواند جایگزینی داشته باشد.
در دو هفته اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران- واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای در وین جریان داشته است. مشارکت کنندگان در این مذاکرات، کیفیت روند آن را به طور کلی سازنده و جامع تلقی کرده اند اما معتقدند با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شده، هنوز فعالیت مشترک بیشتری از سوی اعضای کمیسیون مشترک و آمریکا برای تحقق احیای توافق لازم است. با وجود حضور آمریکا در وین در طول مذاکرات کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات مستقیم و غیرمستقیمی تاکنون میان ایران و آمریکا انجام نشده است. کارگروه‌های کمیسیون مشترک برجام در حال بررسی راهکارهای موجود برای لغو تحریم‌های آمریکا و بازگردانی اقدامات جبرانی ایران به حالت قبل در راستای بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای و احیای آن هستند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی