[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

اگر بازار تعطیل می‌شود، دریافت مطالبات بانک‌ها هم باید به تعویق بیفتد، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به لزوم به تعویق انداختن دریافت مطالبات مالی از کسبه و مغازه داران، عنوان کرد: اگر قرار است کسب و کارها و بازار تعطیل شود، بانک‌ها هم باید تعطیل شوند؛ یعنی دریافت مطالبات مالی باید به تعویق بیفتد.
رضا حاجی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط نامساعد کرونایی در کشور عنوان کرد: متأسفانه شرایط مساعد نیست؛ چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ به وضعیت کشورهای همسایه چون عراق نگاهی بیندازید؛ واقعاً نمی‌دانیم چرا در ایران چنین وضعیتی را شاهد هستیم.
وی افزود: به هر شکل موضوعی که روشن است این می‌باشد که همه ما باید به رعایت پروتکل‌های اجتماعی و توجه هرچه بیشتر به توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا اهتمام بورزیم. اگرچه متأسفانه در برخی موارد شاهد هستیم بسیاری از این موارد رعایت نمی‌شود؛ برای مثال به تشکیل صف‌های مختلف و ترددها نگاهی بیندازید.
نماینده مردم آمل تأکید کرد: به هر شکل دولت باید به فکر اقدامی اساسی باشد. وقتی یک کاسب و مغازه دار باید اجاره مغازه بدهد، جنس خریده و چک صادر کرده است، چگونه شغل خود را تعطیل کند؟ اگر قرار است کسب و کارها و بازار تعطیل شود، بانک‌ها هم باید تعطیل شوند؛ یعنی دریافت مطالبات مالی باید به تعویق بیفتد. این امر باید در حوزه مالیات‌ها از سوی دولت هم مورد توجه باشد؛ یعنی صرفاً پس از چند روز بازگشایی مغازه‌ها مطالبات مالیاتی خود را مطرح نکند و از کسبه حمایت کند. از سوی دیگر خود مردم یعنی صاحب خانه یا صاحب مغازه‌ها هم باید برای دریافت اجاره مراعات مستأجر را انجام دهند.
وی اضافه کرد: در واقع این موضوع یک زنجیره است؛ مغازه دار، ادارات، بانک، دولت و موجر و مستأجر همه همچون قطعات یک خودرو به هم متصل هستند؛ هرکدام بر دیگری تأثیر می‌گذارند. اگر قرار است یک مهره از حرکت بایستد، دیگر مهره‌ها نیز باید از حرکت بایستند. در حوزه مطالبات مالی هم باید با انسانیت به هم رحم کنیم و در این شرایط به یکدیگر کمک کنیم، تا با امید به خدا این شرایط را کنترل کنیم و به یک وضعیت سالم و امن در حوزه بهداشت و درمان دست پیدا کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی