[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

تقدیر وزیر دفاع از دست‌اندرکاران افزایش حقوق سربازان وظیفه، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع گفت: از اقدامات ارزشمندی که در سال جدید و از فروردین ماه اجرایی شد، افزایش پرداخت مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران است که ۱۲۵ درصد و رقمی حدود دو برابر افزایش یافته و از فروردین امسال توسط صندوق رزمندگان وزارت دفاع پرداخت شد.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به افزایش حقوق سربازان وظیفه در سال جدید و در اجرای قانون خدمت وظیفه عمومی اظهار کرد: میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰هزار تومان به یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون حداقل حقوق کارکنان وظیفه در مناطق عادی یک‌میلیون و ۵۰هزار تومان و حداکثر آن ۴میلیون تومان در مناطق عملیاتی خواهد بود.
وزیر دفاع افزود: با تأمین منابع مصوب قرارگاه مهارت آموزی سربازان، امکان آموزش‌ها و تخصص‌های کاربردی برای مهارت آموزی در رشته‌های متنوع در طول خدمت سربازی فراهم شده است.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: از اقدامات ارزشمند دیگری که در سال جدید و از فروردین ماه اجرایی شد، افزایش پرداخت مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران است که ۱۲۵ درصد و رقمی حدود دو برابر افزایش یافته و از فروردین امسال توسط صندوق رزمندگان وزارت دفاع پرداخت شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت کمک معیشتی به بخشی از رزمندگان تحت پوشش که احراز جانبازی داشته اند، با آمار حدود ۳۶هزار نفر برای برخورداری از خدمات و مزایای بنیاد شهید و امور ایثارگران به این بنیاد منتقل شد و تحت پوشش قرار گرفتند.
امیر سرتیپ حاتمی از اهتمام دولت و مجلس برای در اولویت قرار دادن معیشت سربازان و کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران و همچنین سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها و حمایت‌های ستاد کل نیروهای مسلح و تلاش‌های صندوق امور رزمندگان وزارت دفاع قدردانی و تشکر کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای کامل و تخصیص مستمر منابع مصوب در قانون بودجه ۱۴۰۰، خدمات رسانی مناسبی به پیشکسوتان دفاع مقدس و جامعه رزمندگان و سربازان مدافع امنیت و اقتدار کشور صورت گیرد و معیشت شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز از منابع مصوب در افزایش حقوق ماهیانه و سایر خدمات موردنیاز به طور مستمر و مطلوب فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی