[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

وزیر خارجه پاکستان: روابطمان با ایران عمق بیشتری یافته است، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه پاکستان پس از سفر به ایران در بیانیه‌ای به موضوعات مطرح شده در مذاکراتش با مقامات ایران و نتایج این سفر پرداخت. 
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی تایمز پاکستان، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان پس از سفر به ایران در بیانیه‌ای ویدئویی گفت که روابط دوستانه میان دو کشور پس از سفرش عمق بیشتری یافته است و در مسیر تأثیرگذاری و همکاری پیش می‌رود. قریشی گفت که رئیس جمهور ایران تصدیق کرده است که روابط دوجانبه میان پاکستان و ایران طی دو سال و نیم گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است. او گفت که دیدارهایش با حسن روحانی رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بر تقویت روابط دوجانبه و ارتقای روابط میان ملت‌های دو کشور متمرکز بوده است. 
وزیر امور خارجه پاکستان همچنین گفت: موافقت شد که مجلس ایران هم مانند پاکستان نقشی در مقابله با جریان رو به رشد اسلام هراسی در غرب داشته باشد. او افزود که تهران و اسلام آباد درباره وضعیت افغانستان، اتفاق نظر بیشتری درباره مسئله تلاش‌ها در راستای صلح و ثبات دارند. قریشی علاوه بر این مطرح کرد که ایران او را در جریان مذاکرات پیرامون توافق هسته ای نیز گذاشته است. او در ادامه گفت: تفاهم نامه امضا شده میان پاکستان و ایران موجب گشایش بازارچه‌هایی در مناطق مرزی 
خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی