[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

دست عشایر مولد را بگیریم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: عشایر دارای ۳۰ درصد کل دام استان هستند و سالیانه بیش از ۲۰هزار تن گوشت قرمز تولید و به بازار مصرف ارائه می‌کنند که نقش مهمی را در تأمین پروتئین مصرفی جامعه بر عهده دارند. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در نامه ای خطاب به وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بیش از 147هزار نفر در قالب بیش از 27هزار خانوار عشایر در 67 درصد حوزه‌های مرتعی این استان استقرار دارند، اظهار داشت: عشایر با تولید نیمی از صنایع دستی استان جایگاه ویژه ای در خودکفایی اقتصادی استان فارس بر عهده دارند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه به دلیل شرایط خشک‌سالی و کاهش میزان بارندگی، عشایر این استان با مشکلاتی روبه‌رو شده اند، خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزوده است: خرید تضمینی دام‌های عشایر به دلیل نبود بازار مناسب برای فروش دام‌های مازاد و حذفی می‌تواند کمک مناسبی به عشایر فارس باشد.
وی خواستار اختصاص حداقل مبلغ 100میلیارد ریال تسهیلات از محل ماده 10 و 12 به منظور جبران خسارت خشک‌سالی برای استان فارس شد و تصریح کرده است: تخصیص میزان 10هزار تن علوفه مدت دار برای پشتیبانی از تولید عشایر به دلیل نبود نقدینی کافی به منظور خرید علوفه مورد نیاز از دیگر اقداماتی است که می‌تواند عشایر را در مسیر تقویت تولید، پشتیبانی کند.
استاندار فارس در این نامه تأکید کرده است: عشایر نیازمند تخصیص و تأمین یارانه دارویی و واکسن برای دام‌های خود هستند که به دلیل قیمت‌های بسیار بالای داروهای دامی و واکسن باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی