[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

خروج معادن از سد موانع ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از اجرای طرح اکتشاف و پتانسیل یابی ۵۰.۶هزار کیلومترمربع معادن در پهنه‌های این استان خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در اولین جلسه شورای معادن استان فارس با ارائه آخرین گزارش از وضعیت طرح نقشه راه معادن و صنایع معدنی و با تأکید بر ادامه فعالیت‌ها و پژوهش‌های معدنی در سال جاری در خصوص پهنه‌های اکتشافی استان توسط سازمان ایمیدرو در فارس گفت: این پهنه‌ها شامل پهنه شمال و شمال شرق به مساحت ۱۷هزار کیلومترمربع، پهنه پتانسیل یابی دولومیت جنوب به مساحت ۲۸هزار کیلومترمربع و پهنه پتانسیل یابی شهرستان ممسنی و رستم به مساحت ۵۶۰۰ کیلومترمربع می‌شود.
مهندس «حمیدرضا ایزدی» با اشاره به اینکه نزدیک به ۴۲ درصد از وسعت این استان در حال اکتشاف است، اظهار داشت: در همین راستا و در سال گذشته نیز ۲هزار محدوده بلوکه شده نیز در مرحله آزادسازی قرار گرفته و به وزارت صمت منعکس شده که منتظر دستور مقام عالی وزارت صمت، جهت آزادسازی محدوده‌ها هستیم. 
رئیس سازمان صمت فارس با اشاره به توسعه چشمگیر فعالیت‌های اقتصادی در سال ۹۹ افزود: در سال گذشته‌۴۶ معدن نیمه فعال و راکد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان احیا شده و به چرخه تولید بازگشته که موجب افزایش تولید و اشتغال شده است. وی ادامه داد: در سال گذشته حقوق دولتی دریافت شده از معادن استان به میزان ۹۷۰میلیارد ریال بوده که رشد ۱۵۳ درصدی نسبت به سال ۹۸ را فراهم نموده است.
مهندس «ایزدی» به طرح اولویت‌دار صنایع معدنی سازمان ایمیدرو در استان فارس اشاره کرد وگفت: در پایان سال گذشته نیز جواز تأسیس طرح احداث کارخانه آهک هیدراته و کربنات کلسیم رسوبی (P.C.C) در شهرستان داراب جهت کارخانه سیمان داراب صادر شد که شروع عملیات اجرایی آن با سرمایه گذاری ۳هزار و ۵۰۰میلیارد ریال آغاز گردید.
رئیس سازمان صمت فارس به طرح‌های پتانسیل یابی در استان فارس اشاره و بیان کرد: در حال حاضر در استان ۳۵ ماده معدنی موجود است که با توجه به ظرفیت‌های استان، امکان پتانسیل‌یابی بیشتری در راستای افزایش تولید و اشتغال فراهم آورده است.
در این جلسه نقشه راه معادن و صنایع معدنی استان و فرآوری خاک‌های نسوز و صنعتی استقلال آباده مورد بررسی قرار گرفت.
گفتنی است در سال ۱۳۹۹ شورای معادن استان فارس ۳ جلسه و ۴۷ مصوبه داشته است که ۴۲ مصوبه کاملاً اجرایی شده و ۵ مصوبه به دلیل توسعه ای در حال پیگیری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی