[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

خروج ثروت از تاریک‌خانه معادن، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه سال گذشته دوهزار محدوده اکتشافی معدنی آزادسازی شده است، گفت: این موضوع فرصتی مناسب برای علاقه مندان فعالیت در حوزه‌های مرتبط با معدن است و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید تلاش کند افراد وارد زمینه فعالیت‌های معدنی شوند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای معدن استان با تأکید بر اینکه تسهیل و تسریع در روند صنعتی شدن و بهره برداری بیشتر از معادن موجود باید مورد توجه جدی قرار گیرد، اظهار داشت: نقشه راه معدن و صنایع معدنی استان باید با کار عملیاتی و در نظر گرفتن تقسیم بندی خرد شهرستانی ارائه شود تا با نگاه به درون و بیرون بتوانیم در زمینه بهره بردای از معادن و تأسیس صنایع معدنی یک گام به جلو برداریم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به ارائه توضیحاتی در خصوص پیشرفت تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی استان، ادامه داد: این نقشه راه نیازمند گفت‌وگوهای علمی در مجامع علمی و کاربردی است تا به شکل مطلوبی تکمیل و ارائه شود.
وی با بیان اینکه مطالعه، اکتشاف و پتانسیل یابی در زمینه معادن از فعالیت‌های پایه ای است که زمینه توسعه فعالیت‌های معدنی را فراهم می‌کند، گفت: در سال‌های 98 و 99 تفاهم نامه با شرکت ایمیدرو در زمینه اکتشافات معدنی را پیگیری کرده ایم و امیدواریم نتایج آن که برای دانشگاه‌ها و همچنین صنایع مرتبط با معادن مفید است، به زودی محقق شود تا استان را به سمت تصمیمات بهتر سوق دهد. استاندار فارس با اشاره به اینکه در سال جدید بازگرداندن معادن و صنایع معدنی راکد به چرخه بهره برداری و افزایش تولید و راندمان فعالیت‌های معدنی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: تأسیس صنایع مرتبط با فعالیت‌های معدنی و استفاده از اکتشافات جدید بر اساس نیازهای کشور و تقاضای مؤثر، مورد توجه جدی مدیریت ارشد استان فارس در سال 1400 قرار دارد. دکتر رحیمی با بیان اینکه پروژه آهک هیدراته در داراب و توسعه سرمه فیروزآباد پیشرفت‌های حدود 40 درصدی داشته است، افزود: توسعه صنایع موجود معدنی نیز در دستور کار است؛ ابتدای سال 1400 با افتتاح صنعت آغاز شده است و باید تلاش کنیم کارخانه‌های جدید ساخته شوند و واحدهای در دست اجرا سریع تر به بهره برداری برسند. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تقدیر از فعالیت‌های مشترک مطالعاتی و علمی واحد خاک نسوز آباده، تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها و متخصصان در سراسر کشور برای توسعه معدنی استان استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه در آینده نزدیک کلنگ زنی واحد فروکروم در شهرستان نی ریز صورت می‌گیرد، گفت: این واحد در توسعه صنعتی استان مؤثر خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی