[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

کرونا متوقفمان نکرده است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس خبر داد: سامان‌دهی 567 کودک با اجرای مدل‌های حمایتی و اجتماعی‌محور
کرونا متوقفمان نکرده است 

دکتر کشفی‌نژاد: روند پذیرش و حمایت از کودکان کار و خیابانی در شرایط قرمز کرونایی ادامه دارد

 دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس گفت: با تغییر رویکرد طرح‌های ضربتی به مدل‌های حمایتی و اجتماع محور، ۵۶۷ کودک کار و خیابانی در سال ۹۹ سامان دهی شده اند. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، کشفی نژاد با تشریح روند پذیرش و حمایت از کودکان کار و خیابانی در شرایط قرمز کرونا، بیان کرد: این کودکان پس از انجام تست سریع غربالگری کرونا در مراکز بهزیستی پذیرش می‌شوند و در بدو ورود به مراکز هم علی رغم انجام تست کرونا، در قرنطینه قرار می‌گیرند و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نظر ابتلا به سایر بیماری‌ها نظیر ایدز، هپاتیت و... نیز مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرند. در حال حاضر تعداد دو مرکز نگهداری کودکان کار و خیابانی با تفکیک سنی و جنسیتی در شیراز فعال هستند که در شرایط قرمز کرونا نیز پذیرش این کودکان را متوقف نکرده اند. 
او در ادامه عنوان کرد: اجرای طرح حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابانی با تأکید بر توانمندسازی کودک و خانواده و حذف کار کودک از اقدامات شاخص بهزیستی است که گام اول این طرح آگاهی بخشی به جامعه است. مدیرکل بهزیستی فارس افزود: بهزیستی فارس با سامان دهی ۵۶۷ کودک کار در سال ۹۹ و تلاش برای توانمندسازی این کودکان و ادامه این روند در سال ۱۴۰۰، پرونده درخشانی در این زمینه داشته است و به عنوان سازمان متولی سلامت اجتماعی اقدام به توانمندسازی کودکان کار و خیابانی و خانواده‌های آنان در ابعاد روانی، اجتماعی، مهارتی، تحصیلی و شغلی می‌نماید و با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در بخش غیردولتی، در جهت سامان‌دهی و بازتوانی کودک و خانواده تلاش می‌کند؛ اما در این بین نقش عموم مردم جامعه و تغییر دیدگاه با آگاهی بخشی به جامعه را نباید نادیده گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی