[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

شب ورزش کنیم یا روز؟، روزنامه شیراز نوین

بهترین زمان برای انجام این کار شب‌ها است، زیرا در این بازه از زمان ماهیچه‌ها تقویت شده و در اثر ورزش کردن بدن فرم بهتری به خود می‌گیرد و فرد تناسب اندام بهتری پیدا می‌کند.
به گزارش بهداشت نیوز، اگر می‌خواهید لاغر و متناسب شوید در این ساعت از شبانه‌روز ورزش کنید.
ورزش کردن برای حفظ سلامت بدن بسیار ضروری است اما انجام این کار در بعضی ساعت‌ها برروی بدن بسیار اثرگذار است و می‌تواند شما را به سرعت لاغر و خوش‌اندام کند.
تحقیقات جدید نشان داده است زمان ورزش کردن برای سلامت بدن در طول شبانه‌روز بسیار مهم است، براین اساس بهترین زمان برای انجام این کار شب‌ها است، زیرا در این بازه از زمان ماهیچه‌ها تقویت شده و در اثر ورزش کردن بدن فرم بهتری به خود می‌گیرد و فرد تناسب اندام بهتری پیدا می‌کند.
البته این به معنی بی فایده بودن انجام ورزش در طول روز نیست اما اثرگذاری ورزش بر بدن شب‌ها بیشتر است.
براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه نورث وسترس شیکاگوی ایالات متحده، عضلات بدن و تقویت یا ضعف آن‌ها رابطه مستقیمی ‌با ساعت بیولوژیک بدن دارد و هنگامی‌که هوا تاریک است ماهیچه‌ها از انعطاف بالاتری برخوردار می‌شوند.
کارشناسان اعتقاد دارند دلیل این امر اکسیژن دریافتی توسط سلول‌های بدن به میزان زیاد در شب‌ها است که باعث خون‌رسانی به ماهیچه‌های بدن شده و آن‌ها را تقویت می‌کند.
سلول‌های ماهیچه‌ای عضلات دارای پروتئین خاصی در بدن هستند که شب‌ها بیشتر تولید می‌شوند، زیرا در طول روز بدن فرد نیاز به انرژی بیشتری دارد و او به فعالیت‌های مختلف می‌پردازد اما شب‌ها با تاریک شدن هوا، عملکرد ماهیچه‌ها تغییر کرده و زمان مناسبی برای تقویت و انجام فعالیت‌های ورزشی است.کارشناسان اعتقاد دارند تقویت عضلات تنها برای داشتن تناسب اندام نیست بلکه می‌تواند یک راه‌حل درمانی برای از بین بردن قند اضافی در بدن و درمان دیابت در مبتلایان به این بیماری باشد.
انجام ورزش می‌تواند سبب تحریک سلول‌های ماهیچه‌ای و نیاز به دریافت بیشتر اکسیژن توسط بدن شود که برای حفظ سلامت و جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها از جمله حملات قلبی، سکته مغزی و سرطان بسیار مفید است. 
بسیاری از بیماری‌های مرگبار در بدن به دلیل کمبود دریافت اکسیژن ایجاد می‌شود، ‌به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند افراد شب‌ها و در محیط باز که اکسیژن فراوان دارد به انجام ورزش بپردازند تا سلامت بدن خود را حفظ کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی