[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

وزیر اطلاعات: گرین‌کارت تابعیت نیست، روزنامه شیراز نوین

فارس: وزیر اطلاعات گفت: این آخرین صحبتی است که درباره مدیران دوتابعیتی می‌کنم چون این گونه موضوعات هیچ فایده‌ای برای جامعه و کشور ندارد و نتیجه آن سوزاندن اعتماد مردم است.
سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که بررسی لیست 50 نفره مدیران دوتابعیتی که قوه قضاییه ارائه کرده است در چه مرحله ای است؟ اظهارداشت: این موضوع دست بررسی است و هر زمان نتیجه مشخص شود ما به دستگاه قضایی اعلام می‌کنیم و وارد بحث‌های رسانه‌ای بی‌خاصیت و مضر این موضوعات که به اعتماد عمومی ضرر می‌زند نمی‌شویم.
وی تصریح‌کرد: این آخرین صحبتی است که درباره مدیران دوتابعیتی می‌کنم چون این گونه موضوعات هیچ فایده‌ای برای جامعه و کشور ندارد و نتیجه آن سوزاندن اعتماد مردم است.
علوی ادامه داد: کلی می‌گویم که اکثر افرادی که در این لیست 53 نفره اعلام کرده‌اند کسانی هستند که اقامت در کشورهای خارجی دارند نه تابعیت کشورهای خارجی.
وزیر اطلاعات افزود: هیچ وقت به فردی که اقامت کشور دیگری دارد دوتابعیتی گفته نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: گرین کارت تابعیت نیست و از نظر قانون کسی با داشتن گرین کارت ممنوع نیست اما ما به عنوان دستگاه اطلاعاتی روی آن حساسیت به خرج می‌دهیم، بحث حساسیت اطلاعاتی با بحث منع قانونی متفاوت است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی