[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

طرز تهیه کیک کرمدار آلمانی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 8 نفر
آرد:2 پیمانه
بیکینگ پودر:2 قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ:3 عدد 
وانیل: یک دوم قاشق چای‌خوری
شکر:1 پیمانه
شیر: یک دوم پیمانه
ماست خامه‌ای: یک دوم پیمانه 
روغن مایع: یک دوم پیمانه
خامه فرم گرفته:200 گرم

 طرز تهیه
کیک کرمدار آلمانی یک کیک آلمانی است که در آلمان در زمان تولد حضرت مسیح درست می‌کردند و آن روز را جشن می‌گرفتند. پس از آن در بسیاری از کشورهای مسیحیت، برای کریسمس از کیک‌های کرمدار آلمانی پخت می‌کردند. کیک کرمدار آلمانی در بسیاری از سفره‌های یلدایی ما هم راه پیدا کرد. این کیک به دلیل لایه پنیری فوق‌العاده جذاب و لذیذی که دارد، بسیار مورد پسند مخاطب قرار گرفته است. پیشنهاد می‌شود حتماً این کیک را امتحان کنید. 
 مرحله اول:
در مرحله اول طرز تهیه کیک کرمدار آلمانی، ابتدا مواد را از یخچال بیرون می‌آوریم تا هم‌دمای محیط شود. سپس فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد یا ۳۶۰ درجه فارنهایت قرار می‌دهیم تا گرم شود. سپس تمامی وسایل مورد نیاز را در دسترس قرار می‌دهیم تا در وقت صرفه‌جویی شود. وسایل لازم شامل همزن، قالب ۲۳ سانت یا یک قالب انتخابی، کاغذ روغنی و لیستک است. حالا قبل از شروع تمامی مواد را با میزان‌های گفته‌شده در ظرف آماده می‌کنیم. مواد خشک از جمله آرد و بیکینگ پودر را سه مرتبه الک می‌کنیم و کنار می‌گذاریم تا زمانی که با مایه مخلوط شود. این میزان مواد برای ۸ نفر کافی است. همچنین زمان لازم برای آماده‌سازی حدود ۳۰ دقیقه و برای پخت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه است.
 مرحله دوم:
در مرحله دوم طرز تهیه کیک کرمدار آلمانی ، ابتدا در یک ظرف تمیز تخم‌مرغ‌ها و وانیل را اضافه می‌کنیم و با همزن خوب هم می‌زنیم تا کاملاً صاف و یکدست شود. حال در حین هم زدن، شکر را هم اضافه می‌کنیم و باز خوب هم می‌زنیم تا مایه کرم رنگ و حجیم تهیه شود. حالا هر کدام از دیگر مواد از جمله ماست را اضافه می‌کنیم و در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم. همچنین روغن مایع را اضافه می‌کنیم و در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم. سپس در آخر شیر را اضافه می‌کنیم و مثل بقیه فقط در حد مخلوط شدن هم می‌زنیم. حالا مایه کیک تقریباً آماده شده است و فقط کافی است مواد خشک را اضافه کنیم. مواد خشک را طی ۳مرحله اضافه می‌کنیم و با بقیه مایه کیک فویلد می‌کنیم و دورانی هم می‌زنیم. پس از اینکه کامل یکدست شد، با همزن فقط در حد چند ثانیه هم می‌زنیم. حالا مواد آماده شده است و در قالب می‌گذاریم و سپس در فر از قبل گرم شده قرار می‌دهیم. بهتر است قالب را در طبقه وسط کیک قرار دهیم تا یکدست پخت شود. حالا اجازه می‌دهیم ۴۰ تا ۴۵ دقیقه در فر بماند تا کاملاً پخت شود. حتماً پس از ۳۵ دقیقه چک شود که آیا پخت شده است یا خیر؟ کافی است یک سیخ چوبی را به داخل کیک فرو کنیم و اگر تمیز بیرون آمد یعنی پخت شده است در غیر این صورت اجازه می‌دهیم بیشتر بماند.
 مرحله سوم:
در مرحله سوم طرز تهیه کیک کرمدار آلمانی ، تا زمانی که کیک در فر پخت می‌شود زمان داریم تا کرم مابین کیک را آماده کنیم. برای کرم مابین کیک کافی است شیر و شکر را در ظرفی ریخته و با همزن دستی یکدست می‌کنیم. سپس آرد را اضافه می‌کنیم و روی حرارت قرار می‌دهیم و مدام هم می‌زنیم تا مایع غلیظ و پخته شود. برای یکدست و سفت شدن مایع بهتر است مدام هم بزنیم تا گلوله گلوله نشود. حالا کره و وانیل را اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم و از روی حرارت برمی‌داریم و کنار می‌گذاریم تا از حرارت بیافتد. حالا آن را در یخچال قرار می‌دهیم تا خوب بسته شود. حالا خامه را که فرم داده‌ایم، با مایه مخلوط می‌کنیم و هم می‌زنیم تا کاملاً  با هم مخلوط شود. حالا کیک را که از حرارت افتاده است، برش می‌زنیم و بین آن را با این کرم وانیلی پوشش می‌دهیم و با پلت یکدست می‌کنیم. سپس لایه دیگر کیک را روی آن قرار می‌دهیم. می‌توانیم دور تا دور آن را نیز خامه‌کشی کنیم. قبل از سرو حدود یک ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا کاملاً کرم کارامل خود را بگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی