[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

بازگشت به روزهای اوج، زمان و تلاش زیادی می‌طلبد، روزنامه شیراز نوین

اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال 5 نفره از روز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه در شیراز آغاز شده است. در این اردو 16 بازیکن زیر نظر جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان و کم بینایان  تمرینات خود را سپری می‌کنند تا برای دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه به مرز آمادگی برسند.
سرپرستی این تیم برعهده محمدرضا هاشمی‌نژاد، رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان استان فارس است. او درباره این اردو گفت: اردوی آماده‌سازی تیم فوتبال 5 نفره تا دهم اردیبهشت‌ماه در زمین مجموعه بهزیستی شیراز برگزار و در مجموع 16 جلسه تمرینی به انجام می‌رسد.
هاشمی‌نژاد افزود: پیش از تشکیل اردو، تست کرونا از تمامی ‌بازیکنان و مربیان به عمل آمد که متأسفانه تست دو بازیکن مثبت اعلام شد و آن‌ها نتوانستند تیم را در اردوی شیراز همراهی کنند. اما سایر بازیکنان در سلامت کامل به سر می‌برند و برای دیدار با روسیه آماده می‌شوند.
وی همچنین در خصوص تغییر شهر میزبان دیدار دوستانه ایران و روسیه گفت : طبق قولی که مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس پیش از عید به ما دادند، قرار بود فنس‌کشی زمین اختصاصی نابینایان واقع در مجموعه ورزشی پارس تا پایان فروردین ماه به انجام برسد اما متأسفانه این قول عملی نشد. بدین ترتیب این میزبانی از شیراز گرفته و به شهر کیش واگذار شد.
هاشمی‌نژاد افزود : این قول را از رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان گرفته‌ایم که برای حضور در تمرینات تیم ملی به شیراز بیایند و از نزدیک نظاره‌گر شرایط و چگونگی تمرینات باشند.
در تمرین صبح پنجشنبه ملی‌پوشان، سید محمد صادق کشفی‌نژاد مدیرکل بهزیستی به همراه سائلی معاون پشتیبانی و منابع انسانی و بخشنده رئیس اداره بهزیستی شهرستان شیراز نیز دقایقی حاضر شدند. مدیرکل اداره بهزیستی استان فارس در خصوص مسائل مختلف تیم فوتبال 5 نفره، با سرپرست و سرمربی این تیم گفت‌و‌گو کرد. کشفی‌نژاد آمادگی خود برای حمایت از بچه‌های تیم ملی را اعلام کرد و گفت: در این مسیر سعی می‌کنیم بازیکنان را از نظر مالی و به صورت وام اشتغال، مورد حمایت این اداره قرار دهیم و اگر کمبودی هم در اردوی جاری وجود داشت، اطلاع دهید تا رسیدگی‌های لازم انجام شود.
کرونی، از خیرین ورزش‌دوست نیز یکی از میهمانان تمرین روز پنجشنبه بود. او در گفت‌وگو با ایسنا ضمن ابراز خوشحالی نسبت به اولین دیدار نزدیکش با فوتبالیست‌های نابینا گفت: چیزی که امروز دیدم باور کردنی نبود. این که چنین بچه‌هایی وجود دارند و با چه اراده‌ای بازی می‌کنند. دقت و تلاش آن‌ها در به حرکت درآوردن توپ، ستودنی است.
کرونی افزود: خود من از جنس فوتبال هستم و به ورزش علاقه‌مندم. به همین جهت در منطقه قره باغِ کرونی، یک مجموعه ورزشی بزرگ با هزینه شخصی ساخته‌ام که با احتساب زمین، نزدیک به 30 میلیارد تومان در آن هزینه شده است. من این کار را به خاطر هم محلی‌هایم و از روی علاقه شخصی انجام داده‌ام و نیازی به کمک کسی هم نداشته‌ام.
وی گفت: در آن منطقه با وجود نزدیک به 90 هزار نفر جمعیت، هرگز مجموعه ورزشی مناسبی وجود نداشته و امیدواریم ساخت این پروژه بزرگ، انتظارات و احتیاجات مردم منطقه را برآورده کند.
این خیر ورزش‌دوست درباره احتمال حضورش در عرصه فوتبال نابینایان نیز گفت: علاقه‌مند هستم که از این به بعد، بیشتر بتوانم این بازیکنان پرتلاش را از نزدیک ببینم و اگر زمینه‌های لازم فراهم باشد، خوشحال می‌شوم به رشد و پیشرفت آن‌ها کمک کنم. باید ببینیم خواسته‌ها به چه شکل است و چه کاری از دست ما برمی‌آید که برایشان انجام دهیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان نیز به سختی‌های کار اشاره کرد و گفت: پس از بازی‌های آسیایی تایلند که بچه‌ها توانستند سهمیه پارالمپیک را کسب کنند اما سپس تصمیم گرفته شد که به این رویداد بزرگ ورزشی اعزام نشوند، دیگر هیچ اردویی نداشتیم. یعنی نزدیک به 2 سال است که بچه‌ها دور هم جمع نشده‌اند و بنابراین، چه از لحاظ روحی روانی و چه از لحاظ جسمی‌ و فنی، از شرایط مناسب دور شده‌اند. کارمان سخت است اما تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر بازیکنان را به آمادگی لازم برسانیم.
جواد فلفلی افزود: کارمان را حدود دوماه پیش و از طریق فضای مجازی آغاز کردیم اما این شیوه، هرگز نمی‌تواند کیفیتی مانند برگزاری اردو داشته باشد. ما فعلاً باید با تمرینات سبک و مرور کارهای ابتدایی کارمان را آغاز کنیم تا در روزهای پایانی به مسائل پیچیده‌تر و تاکتیکی بپردازیم.
وی درباره سابقه حضورش در تیم ملی فوتبال 5 نفره گفت: من از سال 87 یعنی از ابتدای تشکیل تیم 5 نفره، به همراه آقای نورایی که اهل شیراز هم هستند، کارمان را شروع کردیم و  در طول این سال‌ها، یک مقام نایب قهرمانی پارالمپیک، یک قهرمانی جهان، دو قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و دو مقام سومی ‌آسیا را کسب کرده‌ایم.
سرمربی تیم فوتبال نابینایان با اشاره به اینکه مشکلی از بابت امکانات و شرایط میزبانی وجود ندارد، گفت: ما دو مرحله اردو داریم تا بتوانیم بچه‌ها را به مرز آمادگی برسانیم. سپس در روز‌های 28 و 29 اردیبهشت ماه، دو دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه انجام خواهیم داد که بازی سختی است و باید تلاش زیادی در این راه انجام دهیم. قطعاً بازگشت به روزهای اوج، زمان و تلاش زیادی می‌طلبد.
مانند همیشه نفرات زیادی از بازیکنان حاضر در اردوی این تیم را بازیکنان اهل استان فارس تشکیل می‌دهند. احمدرضا شاه حسینی، حجت‌الله مزارعی، سامان اجرت دست، علیرضا بخت، علی رضا ایزدی، میثم شجاعیان و مرتضی‌کریمی‌ هفت بازیکن استان فارسی حاضر در این اردو هستند و همچنین حسین رجب‌پور، امیرپوررضوی، بهزاد زادعلی اصغر، کامبیز محکم، صادق رحیمی، محمد رضا مهنی نسب، ایمان هابیلی و مرتضی رمضانی هم از دیگر استان‌ها به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند. ضمن اینکه محمدرضا شاددل، ایمان فرح بخش و محمد مهدی رفیعی به عنوان مربی در کنار جواد فلفلی حضور دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی