[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۹
  • دوره جدید

سرمربی ایمان شیراز : دلیل اصلی شکست ما ضعف داوری بود، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
تیم فوتسال ایمان شیراز سومین بازی و آخرین بازی خود در مرحله رفت گروه بازنده‌های لیگ برتر فوتسال را با یک تساوی خانگی به اتمام رساند.
این تیم پنجشنبه‌شب در سالن شهید ابوالفتحی شیراز میزبان اهورای بهبهان بود. ایمان در بازی نخست، شکست دو بر صفر خانگی برابر شهروند ساری را متحمل شده بود و سپس یک تساوی خارج از خانه در مقابل کوثر اصفهان کسب کرده بود. شاگردان امیدرضا ابراری‌نیا می‌توانستند با پیروزی در مقابل نماینده خوزستان، شرایط بسیار خوبی در جدول برای خود دست و پا کنند اما این اتفاق رخ نداد و آن‌ها قعرنشین باقی ماندند.
این دیدار در هر نیمه، یک گل برای طرفین داشت. نیمه اول با تساوی یک یک به پایان رسید و در نیمه دوم هم هر تیم یک گل دیگر به ثمر رساند تا امتیازات بین شاگردان ابراری‌نیا و علیپور تقسیم شود.
مرتضی کشاورز زننده گل اول ایمان بود و دیگر گل این تیم را منصور رفیع‌نیا بازیکن تیم اهورا به اشتباه به ثمر رساند. دو گل اهورا نیز توسط هاشم شیرعلی و مجتبی بامری به ثمر رسید.
محسن علیپور سرمربی تیم اهورا پس از این بازی، به نظر می‌رسید از نتیجه بازی رضایت دارد. تیم او با همین تساوی توانست رتبه دوم جدول را حفظ کند و اگر تا پایان مرحله گروهی در همین رتبه باقی بماند، در لیگ برتر باقی خواهد ماند. علیپور در پایان این مسابقه گفت: بازی بسیار پرفشار و سنگینی را پشت سر گذاشتیم. هر دو تیم به دنبال کسب سه امتیاز بودند و تلاش زیادی برای تحقق این پیروزی انجام دادند. متأسفانه ما نتوانستیم از موقعیت‌هایمان آنطور که باید و شاید استفاده کنیم و به یک امتیاز رضایت دادیم، اما تساوی بیرون از خانه هم برای ما بد نبود و امیدواریم در بازی‌های برگشت، شرایط جدولی‌مان را حفظ و حتی بهترکنیم.
علیپور ادامه داد: هفته آینده باید در اصفهان به مصاف کوثر برویم اما تیم ما در شرایط سختی به سر می‌برد. چندین بازیکن اصلی‌مان را در اختیار نداریم و این موضوع در این وضعیت حساس، به کار تیمی ‌ما لطمه وارد کرده است. با این وجود، بازیکنان جوان بسیار خوبی داریم که به آن‌ها امیدواریم. دو دروازه‌بان امروز ما متولد سال‌های 80 و 82 بودند و این نشان می‌دهد که چقدر تیم ما جوان است و البته ما به همه آن‌ها افتخار می‌کنیم.
سرمربی تیم اهورای بهبهان در خصوص داوری مسابقه نیز گفت: من همیشه می‌گویم داوری خوب است، چون می‌دانم همه آن‌ها تمام تلاششان را می‌کنند تا بهترین قضاوت را داشته باشند. امشب هم فقط روی دو سه صحنه تمرکز لازم را نداشتند که باعث اعتراضاتی هم از سوی هر دو تیم شد. اما در مجموع عملکرد تیم داوری به خصوص در نیمه دوم رضایتبخش بود.
اما دروازه‌بان سابق تیم ملی که از اوایل فصل به جای حمیدرضا کمالی هدایت نماینده شیراز را به عهده گرفته، از شرایط بازی اصلاً راضی نبود. امیدرضا ابراری‌نیا می‌گوید: مسلماً بازی خیلی با فشار بالا بود. استرس بازی خیلی زیاد بود. ما با توجه به امتیازاتی که از دست داده‌ایم، در این مسابقه محکوم به برد بودیم اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد و وضعیت بدی در جدول پیدا کردیم.
سرمربی ایمان در ادامه انتقاد تندی علیه تیم داوری انجام داد و گفت: اگر ما نتیجه نگرفتیم، یک دلیل بزرگ آن، اشتباهات داوری بود. من قصد بی‌احترامی ‌به تیم مقابل را ندارم اما زمان بسیار زیادی از بازی، برتر از حریف بودیم و اگر داوران درست و با دقت سوت زده بودند، شاید نتیجه بازی چیز دیگری بود.
ابراری‌نیا افزود: درست است که داور یکی از بازیکنان حریف را اخراج کرد، اما در عوض چند پنالتی هم به سود ما اعلام نکرد. امیدوارم کارشناسان فیلم بازی را ببینند و به ما بگویند چرا داور این همه سوت اشتباه زد. با توجه به موقعیت حساس تیم‌ها در این مرحله، هر سوت اشتباه می‌تواند باعث از بین رفتن تلاش‌های یک تیم شود.
وی درباره اخراج شدنش در این مسابقه هم گفت: بازیکن اهورا چنان بازیکن ما را زد که خودش هم به پنالتی معترف بود، اما داور اصلاً اعتنایی نکرد! من هم وقتی این صحنه را دیدم عصبانی شدم، اعتراض کردم و اخراج شدم. متأسفانه داوران بسیار ضعیف کار کردند و نمی‌دانم چرا در بازی‌های حساس، از داوران بهتر استفاده نمی‌کنند.
امیر احمدپور دروازه‌بان جوان ایمان نیز پس از این بازی گفت: ما در خانه بازی می‌کردیم و باید سه امتیاز را می‌گرفتیم. تیم بهبهان امروز در اکثر دقایق بازی دفاع می‌کرد و دل به ضد حمله‌ها بسته بود. متأسفانه بچه‌های ما هم به خاطر فشار و استرسی که تحمل می‌کنند، تمرکز لازم را برای استفاده از موقعیت‌ها نداشتند و فرصت‌های زیادی را از دست دادیم.همین شد که دو امتیاز خانگی را خیلی مفت از دست دادیم، همانطور که سه امتیاز بازی خانگی روز نخست مقابل شهروند را به راحتی از دست داده بودیم. 
احمدپور افزود: از شش امتیاز خانگی تنها یک امتیاز به دست آوردیم اما ناامید نیستیم. تلاش می‌کنیم که در سه بازی دور برگشت، این نتایج را جبران کنیم و تیممان را درلیگ برتر نگه داریم. از مسئولان شیراز هم خواهش می‌کنم که به تیم ما نگاه کنند. مالک تیم ما دستش خالی شده و توان پرداخت هزینه‌های سنگین تیم‌داری را ندارد. امیدوارم به خاطر جوان‌های این شهر هم که شده، بیایند کمک کنند تا این سه بازی را با موفقیت پشت سر بگذاریم و تیم را در لیگ برتر نگه داریم.
در جدول رده‌بندی تیم شهروند ساری با 4 امتیاز صدرنشین است، اهورای بهبهان با همین مقدار امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و تیم‌های کوثر اصفهان و ایمان شیراز با دو امتیاز در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.
پس از برگزاری سه دیدار دور برگشت، دو تیمی‌که در رتبه‌های سوم و چهارم قرار بگیرند به رقابت‌های لیگ یک سقوط خواهند کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی