[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

گاز رایگان برای کم‌مصرف‌ها ، روزنامه شیراز نوین

بیش از ۲۱۹هزار مشترک گاز خانگی در مناطق مختلف شهری و ‌روستایی، از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبوض گاز بهره‌مند شدند. مدیرعامل شرکت گاز فارس با اشاره به اجرای طرح بخشودگی گازبهای مشترکان خانگی کم مصرف از دی‌ماه ۱۳۹۹، گفت: در این طرح ۲۱۹هزار و ۱۹۲ مشترک خانگی از تخفیف ۱۰۰ درصدی گازبها برخوردار شده و گاز را بدون پرداخت قبض، مصرف کردند. 
غلامعباس حسینی افزود: این طرح با هدف تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز و ترغیب مشترکان پرمصرف به تغییر رفتار مصرف اجرا شد و در این بازه زمانی همچنین ۳۴۷هزار و ۶۲۷ مشترک شهری و روستایی از تخفیف ۱۵ درصدی قبوض گاز بهره مند شدند. وی از اعمال مجموعاً بیش از ۴۰میلیارد ریال تخفیف شامل بخشودگی در قبوض گاز مشترکان کم مصرف خبر داد و گفت: در استان فارس ۳۵ درصد مشترکان کم مصرف و خوش مصرف از مزایای طرح بخشودگی ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی گازبها در سه ماهه آخر سال ۱۳۹۹ برخوردار شدند. حسینی ادامه داد: مشترکان پرمصرف گاز نیز می‌توانند با رعایت الگوی مصرف از تخفیف گازبها در ایام سرد سال بهره‌مند شوند.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، از دی‌ماه ۱۳۹۹ مشترکان خانگی که میزان مصرف آنها کم‌تر از الگوی تعیین شده بود، شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی روی قبوض گاز خود شدند. این بخشودگی شامل گاز‌بهای مشترکان و هزینه‌های مرتبط با آن (مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) می‌باشد. مشترکان شامل بخشودگی صرفاً می‌بایست مبلغ مربوط به بیمه حوادث ناشی از مصرف گاز که برای مشترکین خانگی شهری ماهیانه ۲۰۰ تومان و برای مشترکان خانگی روستایی ماهیانه ۱۰۰ تومان می‌باشد، پرداخت نمایند. لذا پیامک قبض این مشترکان فقط شامل بیمه مذکور می‌باشد که این مبلغ دریافتی نیز مستقیماً به شرکت بیمه کننده پرداخت می‌شود. ایام سرد محدوده زمانی نیمه دوم آبان تا نیمه اول فروردین ماه هر سال تعریف شده است. هم اکنون یک‌میلیون و ۵۸۱هزار مشترک در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی استان تحت پوشش شبکه گازرسانی فارس قرار دارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی