[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

درمانگاه، مطالبه اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

با پیگیری‌های استاندار فارس، مدیرعامل تأمین اجتماعی با احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شهر صدرا و شهرستان سروستان و همچنین شعبه اداری تأمین اجتماعی در صدرا و شهرستان بیضا موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، موضوع راه اندازی درمانگاه و شعبه تأمین اجتماعی در بعضی نقاط استان را پیگیری کرد.
استاندار فارس در گفت‌وگو با سالاری مدیرعامل تأمین اجتماعی عنوان کرد: استان فارس چهارمین استان پرجمعیت کشور و از جمله استان‌های دارای مراکز صنعتی، کارخانجات و مراکز کارگری متعدد است؛ به نحوی که قریب به ۴۵ درصد جمعیت استان را بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی 
تشکیل می‌دهد.
 وی با اشاره به اینکه به دلیل گستردگی کلان شهر شیراز به عنوان مرکز استان، در بخش‌هایی از آن دسترسی مناسبی برای بیمه شدگان به منظور دریافت خدمات درمانی از مراکز ملکی آن سازمان وجود ندارد، شهر جدید صدرا را یکی از این مناطق برشمرد و اظهار کرد: صدرا به عنوان بزرگ ترین شهر اقماری کلان شهر شیراز با بیش از ۱۵۰هزار نفر جمعیت، در ۱۵ کیلومتری غرب شیراز واقع شده که با توجه به برآورد بیش از ۵۰هزار نفر بیمه شده استحقاق دارا بودن مرکز درمانگاهی (ملکی) را دارد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه بیمه شدگان شهر صدرا مدت‌هاست پیگیر احداث درمانگاه تأمین اجتماعی هستند، خاطرنشان کرد: نزدیک ترین مرکز درمانی سازمان در فاصله بیش از ۲۲ کیلومتری این شهر قرار گرفته است؛ بنابراین صدور دستور احداث درمانگاه می‌تواند خدمتی مهم به مردم شهر صدرا باشد.
وی یادآور شد: شهرداری صدرا برای تأمین زمین این درمانگاه اعلام آمادگی کرده اند. به گفته استاندار فارس، در حال حاضر در شهر صدرا یک شعبه اقماری کارگزاری با ۵ پرسنل مشغول به فعالیت هستند که با توجه به جمعیت ۱۵۰هزار نفری و تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران، جواب گوی مراجعات مردمی نیست؛ لذا با توجه به موارد فوق الذکر و همچنین با عنایت به اعلام آمادگی شرکت عمران شهر جدید صدرا مبنی بر تخصیص یک قطعه زمین اداری رایگان به شرط ارائه طرح مصوب، تقاضای راه اندازی و ایجاد شعبه جدید برای در شهر صدرا داریم.
راه اندازی شعبه تأمین اجتماعی در شهرستان بیضا از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی در دیدار خود با مدیرعامل تأمین اجتماعی کشور به آن پرداخت.
وی بیان کرد: این شهرستان به دلیل شرایط مساعد اقلیمی و جغرافیایی، یکی از قطب‌های کشاورزی، دامپروری و گردشگری استان محسوب شده و اخیراً، اولین شهرک تخصصی دارویی استان نیز در این شهرستان در حال احداث و دارای یک شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی فعال است و بر اساس آمار‌های موجود، تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران این شهرستان بالغ بر 
۱۲۵۰۰ نفر است.
 استاندار فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر شعبه تأمین اجتماعی شهرستان بیضا با یک نیرو و به عنوان شعبه اقماری و تحت نظر شعبه سپیدان است، افزود: اهالی شهرستان بیضا برای استفاده و بهره مندی از خدمات تأمین اجتماعی ناچار به طی کردن مسیر ۸۰ کیلومتری تا شهرستان سپیدان هستند. 
دکتر رحیمی در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» و با توجه به موارد ذکرشده و همچنین عواملی از قبیل کمبود کادر شعبه سپیدان، لزوم ایجاد نهاد‌های اداری در مرکز شهرستان‌های تازه تأسیس، تمایل به سرمایه گذاری در این شهرستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی و اقلیمی و اقتصادی و دستور مدیرعامل سازمان در راستای ایجاد شعبه تأمین اجتماعی مستقل در شهرستان بیضا راهگشا خواهد بود.
 استاندار فارس همچنین به کاستی‌های خدمات درمانی تأمین اجتماعی در شهرستان سروستان پرداخت و عنوان کرد: به دنبال استقرار و ارائه خدمات درمانی بهینه توسط سازمان تأمین اجتماعی در استان فارس با شروع دولت تدبیر و امید، یکی از شهرستان‌‌هایی که سال‌هاست بدون امکانات درمانی آن سازمان باقی مانده و مردم آن شهرستان مطالبه تأسیس درمانگاه را همواره دنبال می‌کنند، شهرستان 
سروستان است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه این شهر در فاصله ۸۵ کیلومتری شهر شیراز واقع شده و دارای چاه‌های استخراج نفت است، اظهار کرد: سروستان به زودی با احداث مسیرهای اصلی جاده‌ای کشور به عنوان جاده ترانزیت عبور و مرور، مرکز کشور را به بنادر جنوبی به ویژه بندرعباس متصل خواهد کرد و احداث مراکز صنعتی در نظر گرفته شده در برنامه‌های توسعه ای استان، نوید گسترش منطقه و افزایش تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی را به همراه دارد.
وی متذکر شد: در سال‌های گذشته نیز احداث درمانگاه تأمین اجتماعی با توجه به اهدای قطعه زمین مناسبی بدین منظور جزو مصوبات هیئت دولت و همچنین سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است. زمین اهدایی نیز به نام سازمان است اما به دلایل مختلف این طرح‌ها اجرایی نشده است. 
دکتر رحیمی درخواست کرد با توجه به محرومیت منطقه و فاصله شهرستان از مرکز استان و امکانات درمانی آن سازمان و از طرفی وجود زمین مناسب برای احداث بنا و همچنین توسعه پیش روی شهرستان، دستور ساخت درمانگاه از سوی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی صادر شود.
 در پایان این دیدار نیز مدیرعامل تأمین اجتماعی با احداث درمانگاه این سازمان در صدرا و سروستان و همچنین شعبه تأمین اجتماعی در شهرستان بیضا و شهر صدرا 
موافقت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی