[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

واکسیناسیون سرعت می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و هشتمین نشست دانشگاهی ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹، از افزایش سرعت انجام واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در فارس خبر داد. دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه در انجام واکسیناسیون علیه کووید ۱۹، بر افزایش نوبت کاری تیم‌های واکسیناسیون و افزایش پایگاه‌های افزایش واکسیناسیون برای گسترش این فرایند تأکید کرد. او ادامه داد: از جمله راهکارهای مهم تأمین سلامت شهروندان برای مقابله با ویروس کرونا پس از رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن علیه این بیماری است که دانشگاه علوم پزشکی شیراز با جدیت در حال انجام این امر است و برای افزایش پایگاه‌های انجام واکسیناسیون در جهت واکسیناسیون عمومی نیز پیش بینی‌های لازم صورت پذیرفت. دکتر لطفی اظهار کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت شبانه روزی در حال پیگیری با وزارت بهداشت برای تأمین واکسن علیه کووید ۱۹ هستند که پس از ورود به استان، بدون وقفه به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.
رئیس دانشگاه در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های آزمایش کرونا طی روز جمعه تا شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت. او همچنین در این نشست روند انجام تست‌های پی سی آر در مراکز ۱۶ ساعته و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه‌های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا، عملکرد طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، تجهیزات و امکانات، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان و انجام تست‌های ویروس کرونا، فرایند واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ ارائه کردند.
سیصد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، صبح دیروز چهارم اردیبهشت در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی