[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

آموزش، اشتغال‌آفرین باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان با گرامیداشت ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: شیوع بیماری کرونا به اغلب کسب و کارهای استان آسیب وارد کرده و به همین دلیل ضروری است تا با همکاری یکدیگر در رفع بخشی از این مشکلات بکوشیم. وی برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری را از دیگر مباحث مهم در سال‌جاری عنوان کرد و اظهار داشت: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات فراهم شود و ما در این زمینه مسئولیت داریم تا با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی، برای افزایش مشارکت تلاش کنیم. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره نام گذاری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری و لزوم برنامه ریزی برای تحقق این شعار گفت: نیاز به تدوین برنامه ای یک ساله در این خصوص داریم و باید با مشخص کردن اهداف و راهکارهای تحقق اهداف در تحقق این شعار گام برداریم. 
رحیمی افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از جمله راهکارها برای تحقق شعار سال عنوان کرد و افزود: در سال گذشته استان فارس مقام نخست جذب سرمایه گذاری خارجی را کسب کرد و این رتبه در سال جاری نیز باید در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی ادامه داشته باشد. استاندار فارس توسعه مهارت آموزی و توجه به خصوصیات این آموزش را خواستار شد و گفت: آموزش باید دارای دو خصوصیت اشتغال آفرینی و ارتباط بین آموزش دهنده و آموزش گیرنده و بازار باشد و نیازسنجی در بازار کار، عامل اصلی تحقق این ویژگی‌هاست. وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تسریع در اعطای تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا شد و تأکید کرد: از ظرفیت بند الف تبصره ماده 18 باید نهایت بهره گیری را انجام داد و تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات این بخش بسیار مهم است. رحیمی از اختصاص اعتبار 50هزار میلیارد ریالی به مبحث جهش تولید استان خبر داد و گفت: گزارش‌های اخیر در خصوص رتبه استان در صدور مجوز‌های کسب و کار، کارشناسی شده نیست و خوشبختانه ما در این زمینه از رتبه 16 کشوری به رتبه تک رقمی دست یافته ایم. گفتنی است این جلسه با بررسی مصوبات شورا 
پایان یافت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی