[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

وعده روغن دامن‌گیر مرغ شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، ظفر افشون در جلسه کمیته پیشگیری از بحران گفت: با توجه به ضرورت سامان دهی نحوه توزیع گوشت مرغ در سطح خرده، مقرر شد من بعد کلیه کشتارگاه‌ها لیست توزیع گوشت مرغ توسط عاملان را با ذکر مشخصات کامل خودروهای حمل، شهرستان مقصد و اسامی صنوف شامل مغازه‌های خرده‌فروشی، رستوران‌ها، بیرون برها و فست فودها، کارخانجات فرآوری، بیمارستان‌ها و پادگان‌ها را به معاونت بازرسی سازمان صمت تحویل دهند تا از طریق بازرسان سازمان مذکور، بسیج اصناف، اتاق اصناف و اتحادیه صنفی فروشندگان مرغ بازرسی‌های گسترده در سطح استان انجام و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.           
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: هدف از این سامان‌دهی و تشدید نظارت‌ها، تأمین گوشت مرغ موردنیاز مردم با قیمت‌های مصوب می‌باشد. افشون خاطرنشان کرد: کلیه مرغداران مکلف‌اند مرغ زنده را با قیمت مصوب 17100 تومان به کشتارگاه‌ها و کشتارگاه‌ها نیز مکلف‌اند مرغ گرم آماده طبخ را درِ کشتارگاه به قیمت 23300 تومان و مغازه‌های مرغ فروشی نیز هرکیلو مرغ گرم را به قیمت 24900 تومان به فروش برسانند و بدیهی است در صورت تخلف نسبت به قیمت‌های مصوب یا امتناع از فروش یا قطعه بندی توسط واحدهای صنفی به شدت با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.      
 وی در خصوص امکان نظارت قانونی بر فعالیت حق العمل کارها و عاملان بیان داشت: دستگاه‌های اجرایی در صدد سامان دهی این فعالان اقتصادی می‌باشند و با سامان دهی آنها هیچ کشتارگاهی اجازه ارائه خدمات به این افراد را نخواهد داشت. 
افشون در پایان افزود: از زمان ابلاغ مبالغ مصوب از طرف قرارگاه سامان دهی مرغ کشور تاکنون روند عرضه گوشت مرغ در بازار صعودی بوده و هم استانی‌های عزیز نگرانی از بابت تأمین گوشت مرغ نداشته باشند. ضمن اینکه با پیگیری و تدابیر اتخاذ شده به دنبال افزایش میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری هستیم تا در ماه‌های آتی با مشکلی مواجه نشویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی