[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

وضعیت کرونا وخیم شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به جان باختن ۳۹ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، این تعداد را معادل از دست دادن یک هم استانی در هر ۳۷ دقیقه دانست.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر مهرزاد لطفی در جلسه ستاد مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، آمارهای ابتلا، بستری و مرگ کرونا در فارس را همچنان فزاینده و نگران کننده ارزیابی و اضافه کرد: این آمارها به منزله زنگ هشداری جدی بوده و لزوم ایجاد یک عزم عمومی برای احساس مسئولیت و تلاش برای برون رفت از این شرایط را ضروری دانست.
او گونه جهش یافته جدید کرونا موسوم به کرونای هندی را تهدید تازه این پاندمی عنوان کرد که با توجه به شدت سرایت و ابتلا، ضرورت افزایش خودمراقبتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یادآور می‌شود. 
لطفی با قدردانی از تلاش شبانه روزی تیم واکسیناسیون کووید ۱۹ در دانشگاه، بر لزوم سرعت بخشیدن به این روند تأکید کرد و گفت: ایمن سازی مردم با انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ از سوی مسئولان مجموعه سلامت کشور و استان در اولویت جدی قرار دارد و در فارس با تمرکز گسترده تیم‌های سلامت بر این موضوع، توانسته ایم سریع ترین روند اجرای واکسیناسیون در کشور را داشته باشیم.
لطفی با اشاره به اینکه هم اکنون در اوج بیماری کووید ۱۹ هستیم و ویروس جهش یافته کرونا سبب افزایش مبتلایان و جان‌باختگان شده است، از مردم خواست تا برای ارتقای فرهنگ پیشگیری و رعایت جدی تر اصول بهداشتی در جامعه بکوشند و خود را مسئول بدانند.
او ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز شنبه تا دیروز یکشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت. لطفی با اشاره به بالا بودن تعداد بیماران با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه استان، گفت: پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده تعداد جان‌باختگان ناشی از کرونا رو به افزایش باشد و از مردم می‌خواهیم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند. او هرگونه اقدام خطرساز و مغایر با اصول بهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان را موجب تشدید وضعیت کنونی و تهدید سلامت خود و دیگران دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی