[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

کلاهبرداری ۲میلیاردی با عنوان اخذ ویزا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی خبر داد که با ایجاد یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام و عنوان اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: خانمی جوان با مراجعه به پلیس فتا بیان کرد با مشاهده یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام با عنوان اخذ ویزا و اقامت در خارج از کشور، این جانب مبالغی وجه نقد به حساب فرد تبلیغ کننده واریز کردم و پس از آن دیگر جواب گوی پیام‌ و تماس من نبود که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند که متهم از افرادی دیگر نیز کلاهبرداری کرده و در حال حاضر در استان بوشهر خود را از دید پلیس مخفی کرده است. رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کارشناسان پس از اخذ نیابت قضائی به بوشهر اعزام و موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند و به فارس انتقال دهند، گفت: این کلاهبردار حرفه‌ای در بازجویی اولیه به 8 فقره کلاهبرداری به مبلغ 2میلیارد ریال اقرار کرد. سرهنگ «سلیمانی» با اشاره به اینکه متهم پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، از شهروندان خواست که هیچ‌گاه فریب افرادی که با تبلیغات دروغین قصد کلاهبرداری دارند را نخورند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا شماره تماس 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی