[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

طرز تهیه نان خانگی با ماست، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 8 نفر
خمیرمایه:2 قاشق غذاخوری
آب ولرم: نصف پیمانه
نمک: نصف قاشق غذاخوری
ماست: یک سوم پیمانه
شکر:1 قاشق غذاخوری
آرد: تقریباً 3 پیمانه 
تخم‌مرغ:1 عدد 
روغن مایع: یک چهارم پیمانه

 طرز تهیه
نان‌های خانگی را می‌توان با دستورهای پخت متفاوت و در نتیجه با کیفیت‌ها و طعم‌های مختلفی درست کرد، به هرحال یادگیری طریقه درست کردن نان خانگی به هر روشی در این روزها و در ایام کنونی با توجه به مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده برای خرید نان سالم و عاری از ویروس امری ضروری است و هر کس باید این کار را بلد باشد تا در مواقع ضروری این نیاز اولیه خود یعنی تهیه نان را به صورت خانگی بر آورد و نانی سالم و خانگی را در منزل درست کند. چون یک سری عوامل و مشکلات در طول زندگی انسان ممکن است سبب شود که امکان خرید نان از نانوایی در برخی مواقع برایمان میسر نباشد و بنابراین یادگیری طرز تهیه نان به صورت خانگی  و در منزل با حداقل امکانات ضرورت پیدا کند و نباید از یادگیری آن غافل شد.
لذا در این مطلب طرز تهیه نان خانگی با دستور پختی جدید و با ماست را برایتان می‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای وعده غذایی صبحانه و یا وعده غذایی شام از این نان خوشمزه استفاده کنید. این نان شامل مواد اولیه خمیر مایه، نمک، شکر، تخم‌مرغ، آب ولرم، ماست، آرد و روغن مایع است و طرز تهیه آن خیلی ساده می باهشد و نانی است که بدون فر و در ماهیتابه به راحتی قابل درست کردن است.
 مرحله اول:
ابتدا و برای شروع کار نصف پیمانه آب ولرم را با دمای تقریبی 43 درجه سانتی‌گراد داخل یک ظرف می‌ریزیم و به آن 1 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق غذاخوری خمیرمایه را اضافه می‌کنیم و 10 دقیقه صبر می‌کنیم تا خمیر مایه شروع به فعال شدن بکند و حجمش زیاد شود.
 مرحله دوم:
سپس یک‌سوم پیمانه ماست و یک‌چهارم پیمانه روغن مایع و 1 عدد تخم‌مرغ را داخل یک ظرف می‌شکنیم و آن‌ها را با همزن دستی خوب با هم مخلوط می‌کنیم و سپس خمیر مایه عمل آمده مرحله قبل را به آن‌ها اضافه می‌کنیم و مواد را خوب مخلوط می‌کنیم تا یکدست شوند.
 مرحله سوم:
سپس نصف قاشق غذاخوری نمک و 3 پیمانه آرد را داخل یک ظرف با هم مخلوط و آرد را الک می‌کنیم و آرد را در سه مرحله و کم کم به خمیر نان در مرحله قبل اضافه کرده و در مرحله اول که آرد را می‌ریزیم با قاشق آن را هم می‌زنیم و در مرحله دوم نیز که یک‌سوم بعدی آرد را می ریزیم  آن را خوب هم می‌زنیم و در مرحله آخر که مابقی آرد را می‌ریزیم با قاشق آن‌ها را خوب مخلوط می‌کنیم تا خمیر حالت غیر چسبناک داشته باشد. اکنون خمیر نان ما آماده است و روی ظرف خمیر را با پارچه می‌پوشانیم و به خمیر نان داخل محیطی گرم برای مدت 1 ساعت و نیم استراحت می‌دهیم تا حجم خمیر ما دو برابر شود.
 مرحله چهارم:
سپس خمیر نان را بعد از استراحت به 8 چانه مساوی تقسیم می‌کنیم و هر قسمت را با دست کاملا گرد می کنیم. سپس چانه‌های نان را با وردنه روی یک سطح صاف به شکل نازک باز می‌کنیم.
 مرحله پنجم:
سپس یک تابه را روی حرارت می‌گذاریم تا داغ شود سپس خمیر را داخل تابه می‌گذاریم و منتظر می‌شویم تا سطح خمیر داخل تابه حباب‌های هوا تشکیل شود. سپس وقتی یک طرف نان پخت آن را زیر و رو می‌کنیم تا سمت دیگر نان نیز بپزد و طلایی شود. این کار را برای تمام چانه‌های نان انجام می‌دهیم.
 مرحله ششم:
سپس وقتی نان‌های ما آماده شد آن‌ها را در ظرف مناسبی می‌گذاریم و روی آن‌ها را با پارچه می‌پوشانیم تا خشک نشود و در صورت تمایل بعد از خنک شدن آن‌ها را داخل نایلون می‌گذاریم و در فریزر نگهداری می‌کنیم. اکنون نان خانگی با ماست ما آماده است و آن را برای صبحانه همراه با پنیر،کره، مربا و یا برای شام با غذاهای مختلف استفاده می‌کنیم. نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی