[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

تلاش می‌کنیم دیدار ایران و روسیه در شیراز برگزار شود، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
مسئولان اداره ورزش و سرمربی تیم ملی فوتسال، پیش‌ازظهر دیروز (یکشنبه) از تمرینات آماده‌سازی تیم ملی فوتبال 5 نفره که در شیراز برگزار می‌شود، بازدید کردند.
عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، محسن سالاری معاون توسعه  امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به همراه سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی شیرازی تیم ملی فوتسال، با اعضای تیم ملی نابینایان و کم بینایان کشور دیدار کرده و دقایقی به صحبت با آن‌ها پرداختند.
در این ملاقات دوستانه، محمدرضا‌هاشمی‌نژاد رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان استان فارس، ابتدا درباره این اردوی آمادگی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این اردو برای آماده‌سازی دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه، به مدت 10 روز در شیراز برگزار می‌شود. 
وی خطاب به متولی ورزش فارس گفت: این که شما برای این بچه‌ها ارزش قائل شدید، جای قدردانی دارد و امیدواریم این رفتارها تداوم داشته باشد و باعث شود بچه‌های فوتبال 5 نفره به حق خودشان برسند. 
هاشمی‌نژاد افزود: متأسفانه سهمیه‌ای که این بچه‌ها با تلاش  و مردانگی فراوان به دست آورده بودند، با تصمیمی‌عجیب و غیرکارشناسانه از دست رفت. آن‌ها در گرمای 50 درجه گناوه و حدود 90درصد شرجی، تمرینات سختی را برگزار کردند تا بتوانند در تایلند، سهمیه را کسب کنند اما متأسفانه این حق مسلم بچه‌های ما از بین رفت. حالا باید دست به دست هم بدهیم تا از این به بعد، اینچنین تصمیمات غیرمنطقی برای بچه‌ها گرفته نشود.
مدیرکل ورزش استان نیز گفت : فرصتی که برای دیدار با شما عزیزان برای ما فراهم شده، بسیار باعث خوشحالی ماست. امیدواریم در شهر شیراز به شما خوش گذشته باشد اما قطعاً کاستی‌هایی هم وجود دارد که امیدوارم به بزرگی خودتان، بر ما ببخشید.
حاجی زاده افزود: شما همیشه باعث افتخار کشور بوده‌اید و در مسابقات پاراآسیایی، جهانی و پارالمپیک صاحب عنوان شده‌اید. خود من هیچ گاه فینال پارالمپیک ریو با برزیل را فراموش نمی‌کنم، چون به طور زنده بازی را تماشا می‌کردم و از آن شکست خیلی ناراحت شدم، هرچند کسب مدال نقره بسیار ارزشمند بود و به وجود این بچه‌ها افتخار می‌کنیم.
وی با اشاره به این که همواره نزدیک به نیمی ‌از اعضای این تیم را بچه‌های استان فارس تشکیل می‌دهند، گفت: در این راه، باید از آقای ‌هاشمی‌نژاد به عنوان متولی هیئت کمال تشکر را داشته باشیم. ما هم وظیفه‌مان است که در بحث پشتیبانی و زیرساختی، تلاش کنیم تا روز به روز امکانات شما بیشتر شود. در همین راستا، یک زمین چمن در مجموعه پارس پیش بینی شده اما نواقصی داشته که هنوز تکمیل نشده. متأسفانه پیمانکار در امر فنس‌کشی دور زمین، مقداری بدقولی کرده اما طی آخرین صحبتی که ابتدای همین هفته با پیمانکار داشتیم، قرار شد تا در همین هفته کار را شروع کند. امیدواریم هر چه سریع‌تر فنس‌کشی این زمین انجام شود و طبق تعهدی هم که فدراسیون داده، دیواره لازم برای آن زمین هم تعبیه خواهد شد.
وی سپس خطاب به رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان فارس گفت: شما هم تلاش کنید تا دیدار ایران و روسیه که ابتدا قرار بود در شیراز برگزار شود و به‌خاطر نواقص زمین پارس، به کیش منتقل شد، دوباره به شیراز منتقل شود تا بتوانیم میزبان تیم خوب روسیه و ملی‌پوشان عزیزمان باشیم.
عباس حاجی زاده ادامه داد: هیئت نابینایان و کم بینایان، جزء هیئت‌هایی است که در طرح آمایش ما، جزء رشته‌های دارای اولویت است. مقرر شده که امسال تفاهم‌نامه‌ای با هیئت‌های مربوطه امضا شود و در راستای آن، در بحث استعدادیابی، نخبه پروری، آموزش و فرهنگی، بتوانیم برنامه‌ها را بهتر از گذشته پیش ببریم و شاهد موفقیت روزافزون همه رشته‌ها، به‌ویژه رشته نابینایان و کم بینایان در استان فارس باشیم. 
وی در پایان برای ملی‌پوشان در راه بازی‌های پاراآسیایی 2022 آرزوی موفقیت کرد.
سرمربی تیم ملی فوتسال نیز دقایقی با ملی‌پوشان گفت‌وگو کرد. او گفت: قدم گذاشتن شما عزیزان به شهر شیراز، برای ما گرامی ‌و باعث افتخار است. امیدوارم در راهی که پا گذاشته‌اید، موفق باشید. شما افتخار مملکت هستید. من خودم دستی بر آتش دارم و می‌دانم که چقدر زحمت می‌کشید و باید به شما افتخار کرد.
محمد ناظم الشریعه افزود: درست است که در حق شما اجحاف شد و از حضور در پارالمپیک محروم شدید، اما مهم  این است که شما همچنان با اراده به راه خود ادامه می‌دهید. امیدوارم این چند روزی که در شیراز هستید به شما خوش بگذرد و هر کاری هم از دستمان بربیاید، در خدمتتان هستیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره نیز ضمن تشکر از مسئولان اداره ورزش و سرمربی تیم ملی فوتسال، دو نکته را یادآور شد و گفت: این بچه‌ها نزدیک به دو سال بود که از تمرینات دور بودند. پس از اتفاقاتی که در خصوص اعزام نشدنشان به پارالمپیک پیش آمد، تمرینات تقریباً تعطیل شد و انگیزه‌ها هم پایین آمد. اما حالا یک ریکاوری خوب انجام داده‌ایم و مشغول تمرین هستیم برای بازی با روسیه که قرار است اواخر همین ماه برگزار شود. روسیه از تیم‌های خوب اروپاست که مانند فوتبال و فوتسالش، مبتنی بر بازی فیزیکی هستند و این مسابقه می‌تواند محکی جدی و مفید برای ما باشد.
جواد فلفلی افزود: این بازی قرار بود بازی افتتاحیه زمین اختصاصی بچه‌ها در مجموعه ورزشی پارس باشد اما هنوز آماده نشده. حالا از آقای مدیرکل خواهش می‌کنیم آن زمین را هر چه زودتر آماده کنند تا به عنوان یک کمپ جدید به امکانات مورد نیاز بچه‌ها افزوده شود. بچه‌های نابینا، زیرساخت‌های مخصوص خود را می‌خواهند. زمین اختصاصی فوتبال 5 نفره، امکانات خاص خود از جمله دیواره مخصوص را می‌خواهد و امیدواریم با آمدن شما این اتفاق بیفتد و بتوانیم دیدار دوستانه با روسیه را هم در شهر شیراز برگزار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی