[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

به کسب دو مدال طلا در پارالمپیک امیدوارم، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
مدیرکل ورزش و جوانان فارس، ظهر دیروز از تمرینات آماده سازی یکی از مسافران اعزامی ‌به مسابقات پارالمپیک توکیو بازدید کرد.
عباس حاجی زاده که به همراه محسن سالاری، معاون توسعه امور ورزش اداره کل به ورزشگاه حافظیه آمده بود، با مهدی اولاد و مربی او دیدار و آمادگی این اداره را برای حمایت حداکثری از این قهرمان، اعلام کرد.
رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان استان فارس در ابتدای این ملاقات، به معرفی مهدی اولاد پرداخت و گفت: آقای اولاد از نخبه‌های ورزش کشور محسوب می‌شود که در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا 2018 موفق به کسب دو مدال طلا در پرتاب وزنه و پرتاب دیسک شده. رشته اصلی او پرتاب وزنه است و در این رشته، رنکینگ اول جهان را در اختیار دارد. در پرتاب دیسک هم رنک 3 جهان است اما در تلاش است که در این رشته هم بتواند رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
محمدرضا‌هاشمی‌نژاد افزود: این ششمین مرحله از اردوی آمادگی وی است که درخواست دادیم در شیراز برگزار شود. خود او هم از استان فارس در مسابقات مختلف کشوری حضور پیدا می‌کند و یکی از ورزشکارانی است که هم از لحاظ فنی و هم از نظر اخلاقی، نمونه است که زیر نظر آقای ابراهیم مؤمنی تمریناتش را به مدت 10 روز در شیراز سپری می‌کند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز دقایقی با اولاد و مربی‌اش صحبت کرد و گفت: در ابتدا ابراز امیدواری و آرزوی موفقیت می‌کنم که با کسب مدال طلا در المپیک، باعث افتخار ما بشوید. مطمئن باشید که در این راه، هرگونه کمکی که از دست ما بر بیاید، دریغ نخواهیم کرد.
حاجی زاده افزود: پیش از سال جدید، مراسم تجلیلی با حضور آقای صالحی امیری از ورزشکاران استان داشتیم. هدف ما این است که تا حد امکان، انگیزه شما ورزشکاران را بیشتر کنیم. تلاش ما این است که در حد بضاعتمان به ورزشکاران کمک کنیم، هر چند گاهی بضاعت ما به اندازه لیاقت شما نیست.
متولی ورزش فارس ادامه داد: ورزشکاران پارالمپیکی ما همیشه افتخار آفرین بوده‌اند و در مسابقات بین‌المللی خوش درخشیده‌اند. در مسابقات پیش رو هم مردم انتظار درخشش شما را دارند و با این تمریناتی که می‌بینیم و زحماتی که می‌کشید، ان‌شاالله نتایج خوبی را هم در پرتاب وزنه و هم در پرتاب دیسک از شما شاهد باشیم.
در ادامه ابراهیم مؤمنی مربی اختصاصی مهدی اولاد، تنها کمبود این روزهای این ورزشکار را دوری از استخر عنوان کرد و گفت: به خاطر تمرینات سنگین، نیاز داریم که مهدی به آب درمانی بپردازد اما تا کنون در شیراز نتوانسته‌ایم به استخر برویم.
در پی این درخواست، بلافاصله قول مساعدت از سوی مسئولان اداره ورزش و جوانان استان فارس به این قهرمان ملی داده شد تا بتوانند به صورت مداوم از استخر برخوردار شوند.
مهدی اولاد در گفت‌وگو با شیراز نوین، شرایط تمرینی خود در شیراز را مطلوب توصیف کرد و گفت: از لحاظ امکاناتی هیچ کمبودی نداریم و آقای ‌هاشمی‌نژاد، رئیس هیئت استان کمال همکاری را با ما داشته‌اند. ایشان حتی یک شب که ما کمبود دیسک داشتیم، شبانه برای ما امکانات لازم را فراهم کرد و این برای من خیلی ارزشمند است.
وی که متولد سال 1365 در شهر تهران است و در مسابقات کشوری با نام استان فارس شرکت می‌کند، در خصوص وضعیت خود گفت : پس از آسیب دیدگی که در مسابقات 2021 دوبی برایم پیش آمد، حدود یک ماه از تمرین دور بودم اما از 20 اسفندماه تمرینات بدنسازی را آغاز کردم و در تاریخ هفتم فروردین ماه، پنجمین مرحله از اردوی آماده سازی‌ام در تهران آغاز شد. از 27 فروردین هم به شیراز آمده‌ام و همچنان زیر وزنه سنگین هستم تا بتوانم برای شهریورماه و مسابقات المپیک توکیو، به بهترین شرایط ممکن برسم.
اولاد افزود: امیدوارم با زحمت‌های فراوانی که آقای ‌هاشمی‌نژاد و همکارانشان در هیئت نابینایان وکم بینایان و همچنین آقای زارع و دست اندرکاران هیئت دوومیدانی می‌کشند، بتوانیم با کسب بهترین مدال در توکیو، این زحمات را جبران کنیم.
وی در خصوص میزان امیدواری‌اش نسبت به کسب مدال طلای المپیک گفت: من در همه مسابقات به قصد مدال طلا شرکت می‌کنم. امید اولم به خداست. با شرایط بدنی که دارم، امید زیادی برای کسب طلای پرتاب وزنه دارم و قصد دارم در پرتاب دیسک هم رنکینگ خود را ارتقا داده و به طلا نزدیک شوم.
مربی مهدی اولاد نیز گفت: خدا را شکر وضعیت تمرینی و امکانات در شیراز فراهم است و مسئولان هیئت‌های مربوطه بیشترین همکاری را با ما داشته‌اند. همه چیز عالی پیش می‌رود و باید از این عزیزان تشکر کنم.
ابراهیم مؤمنی که سرمربی تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان کشور است، در خصوص میزان آمادگی مهدی اولاد در حال حاضر گفت: با توجه به مصدومیتی که برای مهدی پیش آمد و حدود یک ماه تحت درمان بود، تازه یک ماه است که تمرینات از سر گرفته شده و باید به مرور به مرز آمادگی برسد تا در توکیو با یک رکورد عالی، به خوش‌رنگ‌ترین مدال دست پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی