[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

لغو تحریم‌ها مطالبه ملی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: لغو تمامی تحریم‌ها و راستی آزمایی آن، مطالبه ملی است و این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی شود.
به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز (دوشنبه ششم اردیبهشت) شورای عالی قوه قضائیه با تبریک میلاد باسعادت دومین اختر تابناک امامت و ولایت، امام حسن مجتبی(ع)، «کرامت» را از مهم‌ترین آموزه‎های آن حضرت برای بشریت دانست.
رئیس قوه قضائیه گفت: برخی کرامت را بخشش و بخشش قبل از تقاضا معنی کرده اند، ولی کرامت روحیه‎ای است که انسان در پرتو عبادت خدا پیدا می‌کند که به جز خدا نیندیشد و جز خدا نبیند که مکارم اخلاق و بخشندگی از پیامدهای آن است.
رئیسی با بیان اینکه شهدا قبل از رسیدن به مقام شهادت به مقام کرامت رسیده‎اند که از جان خود برای خدا گذشته‎اند، تصریح کرد: انسان در سایه کرامت نفس به مقامی می‎رسد که از مال، وقت، آبرو و جان خود برای خدا و دیگران می‎گذرد.
رئیس قوه قضائیه کمک‎های مؤمنانه را جلوه‎ای از کرامت دانست و گفت: شرایط حساس امروز توجه ویژه به نیازمندان و مستمندان به ویژه کسانی که به کرونا مبتلا شده‎اند را می‎طلبد و این وظیفه همگانی ماست که به هر شکلی که می‎توانیم از زندگی آن‌ها گره‎گشایی کنیم.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه تعداد مراجعان به دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه می‌تواند کاهش یابد، به مدیران و کارکنان همه دستگاه‎ها به ویژه همکاران دستگاه قضا متذکر شد که اگر کار مراجعه کنندگان به آن‌ها در همان مراجعات اولیه قابل حل است، چرا باید به گونه‎ای عمل شود که نیاز به مراجعه دوباره باشد.
رئیسی افزود: شرایط کرونایی اقتضا می‎کند که کارکنان همه ادارات خصوصاً همکاران دستگاه قضا بدانند که از وظایف مهم اسلامی و ملی و اداری این است که کار مردم را به موقع انجام دهیم تا مجبور به مراجعه دوباره و غیرضروری افراد نباشند.
رئیس دستگاه قضا با تقدیر از همت مضاعف همکاران قضایی در ایام کرونایی برای رسیدگی به پرونده‎ها و کار مردم متذکر شد: امروز راهبرد دشمن ایجاد یأس و ناامیدی و راهبرد ما ایجاد امید است تا مردم احساس کنند کارشان در ادارات و سازمان‌ها به سهولت و سرعت انجام می‌شود.
رئیسی تأکید کرد: وقتی یک خانم یا آقایی برای تظلم خواهی به یک واحد قضایی مراجعه می‌کند، نباید دغدغه دیگری بر رنج و دغدغه‎اش اضافه شود؛ بلکه باید مشکل او را در سریع‎ترین زمان ممکن برطرف کنیم. وی تصریح کرد: امروز ما توان و امکانات حل مشکلات و رفع ظلم از آن‌ها را داریم و این ظرفیت‌ها باید به موقع و در زمان خودش به کار گرفته شود تا کار مردم زودتر انجام شود و امیدواری در جامعه افزایش یابد. رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به «سالگرد حادثه طبس» و «آغاز عملیات بیت‎المقدس»، شکست مفتضحانه ارتش آمریکا در طبس و پیروزی ملت ایران در عملیات بیت‎المقدس را از عنایات الهی دانست که موجب ناامیدی دشمن و امیدواری ملت‎های مسلمان شد.
رئیسی افزود: دست قدرت خدا یاور همه کسانی است که در مسیر الهی حرکت می‌کنند و توجه به آیات و امدادهای الهی انسان را در دفاع از ارزش‌های الهی استوارتر می‌کند تا بداند ایستادگی و مقاومت او را به هدفش می‎رساند و می‎تواند گشایش ایجاد کند.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز لغو همه تحریم‎ها و راستی آزمایی آن یک مطالبه ملی است و این مطالبه نباید دستاویز دعواهای سیاسی و وقت‎کشی شود، به کسانی که مسئول پیگیری و تحقق این مطالبه هستند متذکر شد که به طرف مقابل اجازه وقت‎کشی ندهند.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش «شوراها» را نهادی برآمده از قانون اساسی و جلوه‎ای از حاکمیت اراده مردم نسبت به زندگی خودشان دانست و گفت: شوراها از دستاوردهای مثبت قانون اساسی هستند و تلاش‌های خوبی هم برای گره‎گشایی از امور داشته‎اند، اما با آسیب‎هایی نیز مواجه شده‎اند.
رئیسی افزود: برخی شوراها خدمات زیادی انجام داده اند و خوش‌نام هستند و مردم هم به آن‌ها اعتماد دارند، اما برخی نیز مشکلاتی داشته‎اند که پرونده‎های متعدد و قابل توجهی برای آن‌ها در مراجع قضایی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.
رئیس قوه قضائیه در عین حال خاطرنشان کرد: نهاد شوراها دارای مشکلاتی ساختاری است که اگر به آن‌ها توجه نشده و این مشکلات به‎صورت ریشه‎ای حل نشوند، همواره شاهد بروز آسیب‎ها و مشکلات خواهیم بود.
رئیسی با بیان اینکه همکاران دستگاه قضا در جریان رسیدگی به پرونده‎های مربوط به شوراها، آسیب‎ها را احصا کرده‎اند که جمع‎بندی آن را در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می‎دهند، از مسئولان مربوطه خواست که حل مشکلات ساختاری شوراها را با جدیت پیگیری کنند. رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خدمات و تلاش‌های الفت معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه، ابراز امیدواری کرد این معاونت با حضور غلامی بیش از گذشته فعال شده و منشأ برکات برای کل کشور باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی