[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

معاون اول رئیس‌جمهور: دولت از افزایش قراردادهای تحقیقاتی حمایت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) صبح دیروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص جریان رو به رشد علم و فناوری در کشور، گفت: رشد قابل توجه تولید علم در مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی، بیانگر این واقعیت است که گفتمان توسعه علمی و فناوری در کشور شکل گرفته است.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب عنوان بانی شکل گیری این گفتمان و جریان علمی در کشور هستند، گفت: امروز همه دستگاه‌های دولتی به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تحقیقات دانشگاهی پای کار آمده اند تا رشد علمی کشور از شتاب بیشتری برخوردار شود.
وی تجهیز آزمایشگاه‌های مراکز علمی و دانشگاهی را به منظور افزایش مطالعات و تحقیقات علمی ضروری خواند و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست تا با استفاده از ظرفیت فاینانس یک میلیارد دلاری که به این موضوع اختصاص یافته است، تجهیز مراکز علمی کشور به ویژه با شرایط جدید پیش روی کشور را انجام دهد.
جهانگیری بر افزایش و تداوم انعقاد قرارداد میان دستگاه‌های دولتی با دانشگاه‌های کشور تأکید کرد و از دستگاه‌های مستقر در استان‌ها خواست تا موضوعات و چالش‌های توسعه ای استان‌های خود را در دستور کار مطالعاتی و تحقیقاتی قرار دهند و از اعتبارات موجود که توسط قانون پیش بینی شده به بهترین نحو برای حل مسائل مردم بهره مند شوند.
در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و نیز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حضور داشتند،‌ گزارشی از وضعیت علم و فناوری ایران شامل تعداد دانشجویان ایرانی و خارجی،‌ مقالات علمی ارائه شده و سطح کیفی آن‌ها در مجلات بین المللی،‌ وضعیت آزمایشگاه‌ها و میزان اعتبارات مراکز دانشگاهی ارائه شد.
دبیر شورای عالی عتف با اشاره به تشکیل کمیسیون تخصصی هنر و معماری،‌ گزارشی از نحوه انتخاب اعضا و فعالیت‌های این کمیسیون ارائه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی