[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

فارس همچنان در وضعیت قرمز است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: فارس همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد. سید روح الله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۱۶هزارو ۲۵۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۳۴هزار و ۹۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۲هزار و ۴۳۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳هزار و ۷۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۸هزار و ۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۲هزار و ۷۹۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز یکشنبه تا دوشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۳هزار و ۹۲۲ مورد اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۱۹هزار و ۶۱۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
وی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رابطه با موج چهارم بیماری کووید ۱۹ بیان کرد: در حال حاضر فاصله زیادی را تا شرایط ایدئال داریم و هرگونه ساده انگاری در رابطه با نکات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها می‌تواند فاجعه ساز باشد.
دکتر حسینی با اشاره به آغاز فاز‌های مختلف واکسیناسیون عمومی، از مردم خواست تا اخبار موثق در مورد واکسیناسیون را از مراجع رسمی، وب سایت‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی، صدا و سیما و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند و از پیگیری اخبار از مراجع غیررسمی و همچنین مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی درمانی خودداری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی