[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

بازگشت معادن فارس از کرمان ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 در حالی که در سال‌های گذشته 55هزار هکتار اراضی معدنی فارس به استان کرمان واگذار شده بود، اما به دلیل عدم اجرای تعهدات دولتی این واگذاری، با تلاش مجدانه نمایندگان مجلس یازدهم این اراضی دوباره به خاک فارس الحاق شد تا خوراک صنایع فولاد نیز به سهولت تأمین شود. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس از بازگرداندن 55هزار هکتار از معادن فارس به استان خبر داد. ابراهیم عزیزی در این رابطه اظهار داشت: در سال‌های گذشته با نظر مثبت دولت، 55هزار هکتار از معادن استان فارس در قبال تعهداتی که اجرایی نشد، از استان جدا شده و به استان کرمان اختصاص یافته بود.
او از عدم انجام تعهدات دولت در این راستا خبر داد و گفت: دولت نتوانست به تعهدات خود در این واگذاری عمل کند و عملاً حق استان فارس ضایع شده بود. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: با پیگیری مجدانه در مجلس یازدهم، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و در نهایت 55هزار هکتار از معادن استان فارس دوباره به استان بازگردانده شد. عزیزی خاطرنشان کرد: پس از بازگرداندن معادن به استان، عملیات اکتشاف و استخراج به واحدهای فولادی استان فارس سپرده خواهد شد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس، بازگرداندن معادن فارس را در راستای شعار سال دانست و گفت: این اقدام کلان به نوعی مانع زدایی و پشتیبانی از تولید محسوب می‌شود؛ چراکه با وجود این معادن شرکت‌های استان فعال خواهند شد.
عزیزی افزود: با توجه به نیاز شرکت‌های فولادی استان فارس به مواد اولیه، بازگرداندن معادن به استان، یک اقدام ضروری بود که با پیگیری مجدانه این امر مهم صورت گرفت. به گفته عزیزی با این اقدام به موقع، شرکت‌های فولادی استان از تأمین مواد اولیه بی نیاز 
خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی