[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

تکمیل پردیس دانشکده پزشکی ۲هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، روزنامه شیراز نوین

پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس که مجموعه ای کامل و تجمیع شده از بخش‌های مختلف آموزشی، بهداشتی، درمانی، اداری، پژوهشی، خدماتی و ورزشی را شامل می‌شود و هم اینک با همت و مشارکت دولت و خیران در حال اجراست، برای تکمیل و بهره برداری کامل، رقمی افزون بر ۲هزار میلیارد ریال نیاز دارد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان می‌گوید: عملیات اجرایی این سایت دانشگاهی که ۵۳ هکتار نیز وسعت دارد، از سال ۹۳ تاکنون و با همت و مشارکت فعال خیران و نیک اندیشان این شهرستان آغاز شده است.
بهزاد رضایی دیروز دوشنبه در بازدید از این پردیس دانشگاهی اظهار دشت: ساختمان‌ها و فضاهای فیزیکی موجود در این سایت شامل مجموعه ای کامل از بخش‌های مختلف از جمله اداری، دانشگاهی، آموزشی و بهداشتی، خدماتی و ورزشی است.
وی گفت: در این پردیس دانشگاهی همچنین بیش از سه‌هزار و ۲۰۰ مترمربع خوابگاه دانشجویی، ۸۵۰ متر برای ساختمان مجتمع فرهنگی، هزار و ۴۰۰ متر برای ساختمان معاونت غذا و دارو و سه‌هزار و ۲۰۰ متر مجموعه ستاد دانشکده و فضای اداری طراحی و پیش بینی شده است.
رضایی یادآور شد: همچنین یک‌هزار مترمربع زیربنای آموزشگاه بهورزی و هزار و ۵۰ متر نیز برای ساخت استادسرا که هم اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در این سایت طراحی شده است.
وی با اشاره به اینکه همچنین دو جایگاه برای نشست و برخاست بالگرد، فضاهای ورزشی و پارک و چمن مصنوعی نیز در این سایت طراحی شده است، گفت: ساختمان‌ها و فضاهای موجود با دارابودن ۱۰ تا بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم و مکانیسم‌های لازم برای تخصیص اعتبارات دولتی و ملی نیازمند تعیین ردیف‌های اعتباری در بودجه سال ۱۴۰۱ است که به دنبال تأمین شرایط و مقدمات لازم برای تحقق این 
مهم هستیم.
رضایی با بیان اینکه برخی ساختمان‌ها و فضاهای فیزیکی در این مجموعه دانشگاهی هم اینک به همت خیران و نیک اندیشان با پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه در حال اجراست، گفت: بدون شک برای تکمیل و بهره برداری از این پردیس نیازمند حمایت، همت و پشتیبانی جدی از سوی دولت، سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزارت بهداشت در سطح ملی و پشتیبانی مالی و معنوی از سوی مدیریت اجرایی در سطح استان و شهرستان هستیم.
رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان به نقش ممتاز و تعیین کننده خیران منطقه در خرید تجهیزات پیشرفته پزشکی و مشارکت فعال آنها برای ساخت و سازهای عمرانی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان و همچنین شهرستان‌های خنج و اوز اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود به همان میزان که خیران و نیک اندیشان در این گونه کارهای عام المنفعه حضوری فعال و امیدبخش دارند، دولت و مجموعه وزارت بهداشت نیز همگام با خیران برای تکمیل این سایت دانشگاهی ما را یاری دهند.
وی ادامه داد که تکمیل و بهره برداری این پردیس بسیاری از نیازها و خدمات بهداشی، درمانی و آموزشی در مناطق جنوبی استان فارس و حتی استان‌های هم جوار را پوشش 
خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی