[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و روز تکریم از خیران، رئیس کل دادگستری استان فارس از بخشش کریمانه اولیای دم و رهایی یک محکوم به قصاص خبر داد. به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی گفت: با تشکیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، رأی قصاص نفس علیه قاتل پرونده صادر می‌شود و مورد تأیید دیوان عالی کشور قرار می‌گیرد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس اظهار داشت: با پیگیری و تلاش‌های مضاعف دادگستری، اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه 49 ویژه زندان رضایت اولیای دم جلب شد و در آستانه میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در اقدامی خداپسندانه اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.
وی با بیان اینکه: بخشش و گذشت از حق کار انسان‌های مؤمن و پیروان واقعی اهل بیت(ع) است، گفت: باید از خانواده‌هایی که سال‌ها درد و رنج ناشی از قتل فرزندان و بستگان خود را تحمل کرده اند و با گذشت از حق قصاص خود باعث ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه شده اند، قدردانی کرد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی یکی از مهم‌ترین دستاورد اخلاقی ماه مبارک رمضان را آموختن و ترویج عفو و گذشت دانست و افزود: پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) به راحتی دیگران را می‌بخشیدند و اولیای الهی و بزرگان دینی هم هر کدام نمونه بارزی از گذشت و بخشش بودند. در این مراسم که با حضور رئیس کل دادگستری استان در زندان مرکزی شیراز برگزار شد، از خانواده مرحوم دوراندیش که فرزندشان در سال 84 در یک نزاع خیابانی با سلاح سرد به قتل رسید، تجلیل شد.
لازم به ذکر است این پرونده پس از 17 سال با پیگیری و تلاش اعضای شعبه 49 ویژه زندان شورای حل اختلاف فارس با گذشت اولیای دم به سازش منجر شد و قاتل از چوبه دار نجات یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی