[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

۱۸۰میلیارد تومان بیمه بیکاری در ایام کرونا پرداخت شد ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: در روزهای سخت یک سال گذشته که شیوع کرونا در کنار تحریم‌های بی سابقه دشواری‌های زیادی ایجاد کرده، تلاش‌های فراوانی در جریان بوده تا از این سختی‌ها بکاهد و بار مشکلات مردم را تاحدی کم کند.
دکتر رحیمی افزود: تلاش‌های صورت گرفته در سازمان تأمین اجتماعی گوشه‌ای از این فعالیت‌هاست؛ چراکه افراد تحت پوشش این سازمان بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می‌دهند. سازمان تأمین اجتماعی در استان فارس نیز اقدامات درخور توجهی انجام داده که به بعضی از آنها اشاره می‌کنم:
به گفته استاندار فارس، یکی از این موارد پرداخت صدوهشتادمیلیارد تومان بیمه بیکاری ایام کرونا بابت سه ماهه اول شیوع بیماری در استان فارس بود که به بیش از هفتادهزار نفر از افراد مشمول و در ادامه از تیرماه نود و نه با توجه به رفع محدودیت‌ها و برگشت تعداد زیادی از افراد ماهیانه مبلغ هشتادمیلیارد تومان به بیست‌هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری پرداخت می‌شود. 
دکتر رحیمی افزود: پرداخت مطالبات معوق مراکز درمانی استان اعم از دولتی و خصوصی که قبلاً قرارداد خود را با سازمان لغو کرده بودند و همچنین پرداخت مستمر ماهیانه بیش از دویست‌میلیارد تومان بابت هزینه درمان در استان فارس به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور از دیگر اقدامات این سازمان بوده است. تحقق وعده چندساله متناسب سازی حقوق بازنشستگان بعد از چهارده سال و افزایش صدوسی درصدی نسبت به اسفند نود و هشت و افزایش حداقل پنجاه درصدی نسبت به اسفند نود و نه نیز رخدادی مهم در سال گذشته بود.
لازم به توضیح است در حال حاضر ماهیانه هفتصدوپنجاه‌میلیارد تومان به بازنشستگان سازمان پرداخت می‌شود. این رقم درسال نود و نه، چهارصدوپنجاه‌میلیارد تومان بود. همچنین پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری دوران کرونا به بیش از پنجاه‌هزار نفر از بیمه شدگان مشمول که تاکنون شصت‌میلیارد تومان به آنها پرداخت شده و علاوه بر این تلاش‌ها، عملیات ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان تأمین اجتماعی کشور در شیراز واقع در بزرگ‌راه حسینی الهاشمی نیز شروع شده است. اجرای طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان تا پایان سال نود و نه و استمهال پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایانی که مشاغل آنان بیشترین آسیب را از کرونا دیده اند، نیز اقدامی اثربخش بوده که بدون در نظر گرفتن جرائم تأخیر و بازپرداخت آن به صورت اقساط که در استان مبلغی بالغ بر ماهیانه دویست‌میلیارد تومان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی