[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

پرداخت عوارض و بهای خدمات اردیبهشت ۱۴۰۰ با تعرفه سال ۹۸، روزنامه شیراز نوین

تعرفه‌ها از ابتدای خرداد، 50 درصد افزایش می‌یابند.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز از افزایش 50 درصدی قیمت‌های ملاک عمل عوارض و خدمات، از ابتدای خرداد سال جاری خبر داد.
محمود رضا مهرجهانیان با اشاره به جزئیات طرح دوفوریتی شهرداری شیراز در خصوص نرخ عوارض و بهای خدمات سال جدید، یادآور شد: شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب این لایحه به شهرداری اجازه داده است که عوارض و بهای خدمات را تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری طبق مصوبه سال 1398 و از ابتدای خردادماه بر مبنای مصوبه بهمن‌ماه سال گذشته دریافت نماید.
وی افزود: بر اساس تبصره این ماده واحده، مؤدیانی که بهای عوارض و خدمات را در فروردین‌ماه سال جاری بر اساس مصوبه بهمن‌ماه سال 1399 پرداخت کرده باشند، بستانکار خواهند شد.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز در ادامه به طیف اثرات مثبت پرداخت عوارض و بهای خدمات شهری اشاره و خاطرنشان کرد: بررسی عملکرد مدیریت شهری در اجرای این طرح نشان می‌دهد که اختصاص این فرصت به شهروندان، نوعی بازی برد برد برای شهرداری و شهروندان است؛ چراکه با توجه به افزایش 50 درصدی تعرفه عوارض و بهای خدمات از ابتدای خرداد 1400، از سویی مؤدیان و فعالان صنعت ساختمان می‌توانند با استفاده از نرخ مصوب سال گذشته، از هزینه‌های خود بکاهند و از سوی دیگر، مدیران شهری با استفاده از نقدینگی به دست آمده از طریق مشارکت‌های شهروندی با دستی بازتر نسبت به سامان‌دهی امور خدماتی و عمرانی شهر اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه اگر این هزینه‌ها برای اداره شهر از محل عوارض و بهای خدمات تأمین نشوند، شهر از شاخصه‌های مناسب برای زیست و رفاه شهری محروم خواهد شد، افزود: امروز شیراز نسبت به سالیان قبل، روان تر است و در هر نقطه از شهر، پروژه‌های عمرانی با هدف رفاه شهروندان، آغاز شده و در حال انجام است و این همه، جز با تکیه بر درآمدهای شهروندی از محل عوارض و مشارکت‌های همشهریان میسر نمی‌گردد.
مهرجهانیان با تأکید بر نیاز مدیریت شهری به تأمین نقدینگی در ابتدای سال، به افزایش 50 درصدی بهای خدمات و عوارض از خردادماه اشاره و افزود: افزایش تعرفه‌ها به صورت سالانه، بر اساس منطق اقتصادی و طبق شاخص هزینه‌های اداره شهر صورت می‌گیرد که این مهم از ابتدای خرداد لحاظ خواهد گردید. لذا همچنان بر مزیت استفاده از ظرفیت‌های هزینه‌ای اردیبهشت تأکید داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی