[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

پیشنهاد افزایش وام ساخت مسکن به ۵۰۰میلیون تومان، روزنامه شیراز نوین

در حالی اخیراً وام مسکن به ۴۵۰میلیون تومان افزایش یافته که پیشنهاد افزایش این وام به ۵۰۰میلیون تومان، افزایش زمان بازپرداخت و کاهش سود آن در دست بررسی قرار دارد.
به گزارش تسنیم، اواخر ماه گذشته مدیرعامل بانک مسکن از افزایش وام ساخت مسکن تا سقف 450میلیون تومان در صورت استفاده از فناوری‌های نوین توسط انبوه‌سازان خبر داد.
محمود شایان در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: در تهران و کلان‌شهرها وام ساخت مسکن تا سقف 450میلیون تومان افزایش یافت.
وی با یادآوری اینکه بانک مسکن پیش تر وام بافت فرسوده را نیز به 300میلیون تومان افزایش داده بود، تصریح کرد: افزایش وام ساخت با روش‌های صنعتی سازی برای آن دسته از انبوه‌سازانی است که در بانک مسکن حساب سپرده دارند.
مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: سود این وام 18 درصد است و در شهرهای بالای 200هزار نفر جمعیت، 400میلیون و در سایر شهرها 300میلیون تومان پرداخت می‌شود.
به گزارش تسنیم، در حالی حدود دو هفته از افزایش وام ساخت مسکن می‌گذرد که خبر می‌رسد پیشنهاد افزایش این وام به 500میلیون تومان در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است. افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات به 20 سال و کاهش سود 18 درصدی به حدود 13 درصد (کاهش 5 درصدی) نیز از دیگر مواردی است که در دست بررسی است.
یکی از خواسته‌های انبوه‌سازان درباره وام 450میلیونی، تسهیل شرایط پرداخت بوده است. قطعاً در صورت موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام ساخت و کاهش سود آن به همراه بازپرداخت 20ساله، باعث رونق تولید مسکن در کشور می‌شود. در زمان حاضر کشور با حدود 4میلیون کسری مسکن روبه‌روست که نتیجه بی‌توجهی دولت یازدهم و دوازدهم به بخش تولید مسکن به ویژه در دوره وزیر 
مستعفی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی